26 Nisan 2018 Perşembe

Üsküp'te Erdoğan BAŞOL Karikatür Sergisi

Sergi açılışında Erdoğan BAŞOL'un da hazır bulunduğu kalabalık bir izleyici topluluğunda Konsoloslar, resmi zevat ve bir çok sanatçının yanı sıra Makedon karikatür sanatçıları da Erdoğan BAŞOL'u yalnız bırakmamışlardır. İzleyenler tarafından beğenilen sergi 5 Mayıs 2018 Cumartesi gününe kadar devam edecektir.
---

Üsküp'te erdoğan BAŞOL Karikatür Sergisi..

Üsküp'te Erdoğan BAŞOL Sergisi
Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 'Ellinci Yıl Bienali' etkinlikleri kapsamında OSTEN ART Sanat Galerisi'nde Türk Karikatürcü Erdoğan BAŞOL'un elli (50) karikatürden oluşan "Son Gülen Çok Güler" isimli karikatür sergisi Üsküplü sanatseverlere sunuldu.

Üsküp'te Erdoğan BAŞOL Sergisi
Makedonya'nın başkenti Üsküp'te 'Ellinci Yıl Bienali' etkinlikleri kapsamında OSTEN ART Sanat Galerisi'nde Türk Karikatürcü Erdoğan BAŞOL'un elli (50) karikatürden oluşan "Son Gülen Çok Güler" isimli karikatür sergisi Üsküplü sanatseverlere sunuldu.

Sergi açılışında Erdoğan BAŞOL'un da hazır bulunduğu kalabalık bir izleyici topluluğunda Konsoloslar, resmi zevat ve bir çok sanatçının yanı sıra Makedon karikatür sanatçıları da Erdoğan BAŞOL'u yalnız bırakmamışlardır.

İzleyenler tarafından beğenilen sergi 5 Mayıs 2018 Cumartesi gününe kadar devam edecektir.

Kimdir?
Yüzden fazla ödül sahibi olan Erdoğan BAŞOL 1936 yılında İstanbul'da doğdu. 1952'den bu yana çeşitli yayın organlarında, medyada karikatürleri sürekli yayımlanmaktadır. 
Kariatürcüler Derneği'nde bir dönem Başkanlık yapmış olan Erdoğan BAŞOL Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması'nda jüri üyeliklerinde bulunmuş Türk basın Yayın Kuruluşu'ndan 'Türk Karikatürüne Hizmet Plaketi' ile onurlandırılmıştır. (Kaynak: Erdoğan BAŞOL)
---------------

Facebook >>

Erdoğan BAŞOL
(Karikatürcü)
Türkiye