Şenliğe Özel Karikatür Sergisi


🔴21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında düzenlenen sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulan Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi çocuk kursiyerlerinin ‘çevre ve barış’ temalı karikatürleri ilgi..


Şenliğe Özel Karikatür Sergisi..

21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında düzenlenen sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulan Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi çocuk kursiyerlerinin ‘çevre ve barış’ temalı karikatürleri ilgi çekti. Sergi şenlik boyunca ziyarete açık olacak..


21. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında düzenlenen sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulan Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi çocuk kursiyerlerinin ‘çevre ve barış’ temalı karikatürleri ilgi çekti. Sergi şenlik boyunca ziyarete açık olacak.‘Yeşil çevre’ teması ve ‘Hava, su, toprak’ sloganıyla bu yıl 21. kez düzenlenen Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği çok özel bir sergiye ev sahipliği yaptı. Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi çocuk öğrencilerinin ‘çevre ve barış’ temalı karikatürleri festival alanında düzenlenen özel sergiyle şenlik ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu. Doğa sorunlarına dikkat çeken, doğanın çığlığını duyuran karikatürler büyük ilgi görüyor. Atölye eğitmeni Mustafa YILDIZ’ın hazırladığı şenliğe özel mizah dergisi sergi açılışında ücretsiz dağıtıldı.

ŞENOL: "Gençlerimizden umutluyum.."
Festival ziyaretçilerini karikatür sergisini görmeye davet eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim ŞENOL, çocukların yetişkinlere göre çevreye ve barışa çok daha fazla duyarlı olmasının, gelecek adına kendisini umutlandırdığını dile getirdi. Başkan ŞENOL, “Çizdikleri karikatürler bana göre mükemmel. Çevre ve barış konusunda harika mesajlar var. Çocuk kursiyerlerimiz çevre felaketlerini farklı bakış açılarıyla ortaya koymuşlar. Şenliğimize katılan tüm misafirlerimizi sergimizi gezmeye, çocuklarımızın karikatürlerini görmeye davet ediyorum” dedi. (Haber: Mustafa YILDIZ)