Norveç'te 'Renkli İnsan Dünyası' Konulu Eserlerin İlk Seçilenleri Belirlendi


🔴Norveç'te düzenlenen "'Renkli İnsan Dünyası' Uluslararası Karikatür Yarışması ve Sergisi"nin ilk aşama seçilen eserleri belirlendi. Seçilen 202 karikatür, organizasyonun Facebook sayfasında 2 albüm olarak yayınlandı..


Norveç'te 'Renkli İnsan Dünyası' Konulu Eserlerin İlk Seçilenleri Belirlendi..

Norveç'te düzenlenen ve katılım süresi 15 Mart'ta sona eren "'Renkli İnsan Dünyası' Uluslararası Karikatür Yarışması ve Sergisi"nin ilk aşama seçilen eserleri belirlendi.


Norveç'te düzenlenen ve katılım süresi 15 Mart'ta sona eren "'Renkli İnsan Dünyası' Uluslararası Karikatür Yarışması ve Sergisi"nin ilk aşama seçilen eserleri belirlendi.
Aralarında Türkiye'den çizerlerin de karikatürlerinin bulunduğu 202 karikatür, organizasyonun Facebook sayfasında iki albüm olarak yayımlandı.
Yarışma ve sergiye 81 ülkeden 496 karikatürcü 1385 karikatürle katıldı.

Sergiyle ilgili hazırlanacak dijital katalog eser sahiplerine ulaştırılacak. Söz konusu çizimler, serginin reklam kampanyasında kullanılabilecek. Serginin telif hakları organizatörlere ait. Bu nedenle çizimlerin ya da  kopyalarının satılamayacağı, kısmen veya tüm serginin ticari amaçla kullanımının yasak olduğu şartnamede belirtilmiş.

Yarışmada büyük ödül 5 bin Norveç Kronu (1 NOK= 0,50 TL), ikincilik 3 bin ve üçüncülük 2 bin NOK. Ayrıca 5 adet de biner NOK ödül verilecek. Sergileme alan eser sahiplerine de 'Dijital Katılım Sertifikası' takdim edilecek. ⬤ (Haber: Cartoon Colors)

Jüri Üyeleri:.
Abdou DEHDOUH, Fas
Agim KRASNIQI, Kosova
Bern FABRO, Filipinler
Dino, Yunanistan
Victor NDULA, Kenya
---------------
Albüm-1 >>
Albüm-2 >>
Facebook >>
Yartışma Kuralları >>
Kaynak: Cartoon Home Network International >>

Albüm-1
102 karikatürAlbüm-2
96 karikatür