Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 5. Albümü

🔴Mizah Sanatı Derneği'nin organize ettiği ve geçtiğimiz yıl 5'incisi yapılan "Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi"nin 5. albümü yayımlandı. Yedi yıl önce kurulmuş olan dernek son beş yıldır heykel fotograf ve karikatürlerden oluşan bir sergi..


Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 5. Albümü..

Mizah Sanatı Derneği'nin organize ettiği ve geçtiğimiz yıl 5'incisi yapılan "Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi"nin 5. albümü yayımlandı..


Mizah Sanatı Derneği'nin organize ettiği ve geçtiğimiz yıl 5'incisi yapılan "Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi"nin 5. albümü yayımlandı. 
Yedi yıl önce kurulmuş olan dernek son beş yıldır heykel fotograf ve karikatürlerden oluşan bir sergi düzenleniyor.  Sergilenen eserler düzenli olarak her yıl bir albümde toplanarak kalıcı hale getiriliyor. Sergi ve albümde yer alabilmenin önemli bir koşulu ise; sanat üreticisinin yolunun her hangi bir tarihte Trabzon'dan geçmiş olması yeterli.

Kültür ve Turizm Bakanlığının maddi katkılarıyla basımı gerçekleşen albüm (23,5cm x 22,2cm) ebatlarında ve 66 sayfa olarak parlak kuşe kağıda basılmış.

'Sunuş' yazısında Trabzon Valiliği İl Kültür Müdürlüğü imzası var. Ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ'in yazısı yer alıyor. Bir sonraki sunuş yazısı ise Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan TAÇ'a ayrılmış.
Albümün oluşmasında söz konusu olan eserlerden sırasıyla Heykel, Fotograf ve Karikatüre sayfalar ayrılmış. Son sayfalar ise 17 Mart 2017deki sergiden ve açılıştan fotograflar ile basında çıkan ilgili haber küpurlerıne ayrılmış. ⬤(Cartoon Colors)
Mizah Sanatı Derneği >>

Albümde yer alan sanat dalları ve eseri olan isimler:
Heykel
Hasan Fehmi HIZAL
Raşit YAKALI
Fotograf
H. Fahri GÜMÜŞTEKİN
M. Reşat SÜMERKAN
Şükrü ÜÇÜNCÜ
Erol ÖZER
Vedat OSMANOĞLU
Nehir YILMAZ
Meral YEŞİLÇİÇEK
Şenol ERDENER
NükhetKARAKULLUKÇU
Karikatür
Adnan TAÇ
Aşkın AYRANCIOĞLU
Cumhur GAZİOĞLU
Engin SELÇUK
F. Uygar KIRMIZIKAN
Hamza GÜL
Hakan SÜMER
Hasan SEÇKİN
Hikmet AKSOY
MehmetSELÇUK
Muammer KOYBAŞ
Murat İLHAN
Orhan ZAFER
Tamer KÜÇÜK
Zekeriya İSKEFİYELİ
Ziya RAMOĞLU


Ön Kapak


Arka Kapak


Raşit YAKALI - Heykel


Murat İLHAN - Karikatür