8 Mart 2018 Perşembe

"Direniş Sanatı" Uluslararası Karikatür Yarışması 2018 Seçilen Eserleri

Seçilen eserler arasında Türkiye'den 4 çizer bulunuyor. Ödül kazananların isimleri 5 Mayıs 2018 tarihinde Hollanda'nın Flushing'deki 'Özgürlük Festivali'nde ilan edilecek. "Direniş Sanatı" konulu yarışmanın finalist karikatürleri 5 Mart'ta yapılan seçimle belirlendi.. (The Art of Resistance International Cartoon Competition 2018)..


Ödül kazananların isimleri 5 Mayıs 2018 tarihinde Hollanda'nın Flushing'deki 'Özgürlük Festivali'nde ilan edilecek..

Cartoon Movement web sitesinin düzenlediği "Direniş Sanatı" konulu yarışmanın finalist karikatürleri 5 Mart'ta yapılan seçimle belirlendi..
Sitenin bu ilk yarışmasına 76 ülkeden toplam 1781 başvuru geldi. Tüm bu başvurular arasından ilk etapta 200 karikatür seçildi. Ardından ödül kazananlarla birlikte toplam 57 karikatür seçilmiş oldu. 

Seçilen eserler arasında Türkiye'den 4 çizer bulunuyor.
Ödül kazananların isimleri 5 Mayıs 2018 tarihinde Hollanda'nın Flushing'deki 'Özgürlük Festivali'nde ilan edilecek. 
Yarışma Kuralları >>
Seçilen (Sıralı) Karilatürler >>
Kaynak: Cartoon Movement >>

Saeed SADEGHI
İran
Seçilenler:
Agim Sulaj - Italy
Aidarbek Gazizov - Kazakhstan
Alexander Dubovsky - Ukraine
Aleksandr Kovtun - Ukraine
Aleksei Kivokurtsev - Russia
Andrea Pecchia - Italy
Angel Boligan - Mexico
Arash Shayesteh - Iran
Assunta Toti Buratti - Italy
BIZ - France
Bruce McKinnon - Canada
Carlos Amorim - Brazil
Carlos David Fuentes - Cuba
Daryl Cagle - United States
Dejan Borkovic - Serbia
Denny Fisher - Brazil
Emad Hajjaj - Jordan
Falco - Cuba
Grzegorz Szumowski - Poland
H. Demirci - Turkey
Hilal Özcan - Turkey
Ivailo Tsvetkov- Bulgaria
Joanna Kolodzinska - Poland
Jorge Mateus - Portugal
Josê Antonia Rodriguez Garcia - Mexico
Katarzyna Kuzior - Poland
Khaled Al Jaberi - United Arab Emirates
Konstantin Kazanchev - Ukraine
Liu Qiang - China
Mahmood Nazari - Iran
Mahmoud Salameh - Australia
Manny Avetisyan - United States
Manuel Arriaga - Spain
Marilena Nardi - Italy
Mary Zins - United States
Mello - Brazil  
Menekse Cam - Turkey 
Mohsen Asadi - Iran
MORO - Cuba
Nouri Najafi - Iran
Oguz Demir - Turkey
Osama Hajjaj - Jordan
Paco - Italy
Patrick Grillot - France
Pete Kreiner - Australia
Rice Araujo - Brazil
Saeed Sadeghi - Iran
Sergii Riabokon - Ukraine
Schlorian - Switzerland
Shahram Rezaei - Iran
Simona Vilchez - Peru
Sylvain Pongi - France
Umpo - Thailand
Willem Rasing - The Netherlands
Vjekoslav Bojat - Montenegro
Vladimir Pavik - Slovakya
Yusef Alimohammadi - Iran

Dejan BORKOVIC
Sırbistan

Denny FISHER
Brezilya