11 Ocak 2018 Perşembe

Suriye'deki 14. Uluslararası Karikatür Yarışması'nda İlk Etap Seçilenleri

Yarışmanın 2. etabında yapılacak eleme sonucunda 50 karikatür seçilecek.
Seçilenler arasında Türkiye'den 11 isim bulunuyor. Karikatür dalında "Müzik Hayattır" konusu ele alınırken portre karikatür dalında ise "Ünlü Müzisyenler"in portrelerinin çizilmesi istendi. (The 14th International Cartoon Contest 2018, Syria)..
---

Suriye'deki 14. Uluslararası Karikatür Yarışması'nda İlk Etap Seçilenleri..

Yarışmanın 2. etabında yapılacak eleme sonucunda 50 karikatür seçilecek.

Seçilenler arasında Türkiye'den 11 isim bulunuyor..

Yarışmanın 2. etabında yapılacak eleme sonucunda 50 karikatür seçilecek.
Seçilenler arasında Türkiye'den 11 isim bulunuyor.

Katılım süresi 10 Ocak 2018'de biten Suriye'deki karikatür yarışmasında katılımcılar arasında birinci etabı geçen çizerlerin isim listesi açıklandı. 
Karikatür dalında "Müzik Hayattır" konusu ele alınırken portre karikatür dalında ise "Ünlü Müzisyenler"in portrelerinin çizilmesi istendi.
Yarışmanın 2. etabında yapılacak eleme sonucunda 50 karikatür seçilecek.
Seçilenler arasında Türkiye'den 11 isim bulunuyor.
---------------
Yarışma Kyralları >>
(Source): SyriaCartoon.com
---------------

1. Etabı Geçen Katılımcılar:
Aan Adi JAYA, Endonezya
Abdulameer ALREKABI, Irak
Alaa DAYOUBB, Suriye
ALECO, Brezilya
Ali Al SUMAIKH, Bahreyn
Ali SHAFEI, İran
Alisson AFFONSO, Brezilya
Amin TORABI, İran
Amir Reza Torkaman RAHMANI, İran
Anatoly RADIN, Rusya
Anatoliy STANKULOV, Bulgaristan
Andrea PECCHIA, İtalya
António SANTOS, Portekiz
Arash FOROUGHI, İran
Arturo ROSAS, Meksika
Aşkın AYRANCIOĞLU, Türkiye
Ayten KÖSE, Türkiye
B V Panduranga RAO, Hindistan
Bambang SULISTYO, Endonezya
Bayeneh Shariati MEHR, İran
Bayram HAJIZADEH, Azerbaycan
Bingling, Çin
Bülent OKUTAN, Türkiye
Cai WEIDONG, Çin
Carlos De Las Munecas ACHA, Bolivya
Ciro D’ORIANO, İtalya
Cival EINSTEIN, Brezilya
Coşkun CANOĞLU, Türkiye
Cristiane MORPHINE, Brezilya
Damir NOVAK, Hırvatistan
Dariusz DABROWSKI, Polonya
Darko DRLJEVIC, Karadağ
Dimitris GEORGOPALIS, Yunanistan
Dina Abdelgawad SHOSHA, Mısır
Doru AXINTE, Romanya
Eder SANTOS, Brezilya
Elrayah Ombaddi ABUBAKER, Sudan
Emad SALEHI, İran
Emilio ISCA, İtalya
Esmaeil BABAEI, İran
Ester LAURINGSON, Estonya
Fakhredin Dost MOHAMAD, İran
Goran CELICANIN, Sırbistan
Goran GORAN, Bosna Hersek
Guibao  GAI, Çin
Hao WENLU, Çin
Helder PELEJA, Polonya
Henryk CEBULA, Polonya
Hoix, Almanya
Hossein KAZEM, İran
Hule HANUSIC, Avusturya
Igor PASHCHENKO, Rusya
Igor SMIRNOV, Rusya
Iman Nouri NAJAFI, İran
İsmail KAR, Türkiye
İsmail TOKDEMİR, Türkiye
Istvan PARAZS, Macaristan
Ivailo TSVETKOV, Bulgaristan
Jacek MACJCHERKIEWICZ, Polonya
Jasur JUMAEV, Özbekistan
Jiaruijun, Çin
Jitet KUSTANA, Endonezya
Jirí SRNA, Çek Cumhuriyeti
Jordan POP-ILIEV, Makedonya
Kamel BERRANI, Cezayir
Keti RADEVSKA, Makedonya
Khaled MARSAFY, Mısır
Klaus PITTER, Avusturya
Konstantin CHAKHIROV, Rusya
LEON, Kolombiya
Li Hai FENG, Çin
Li XIAOYANG, Çin
Liang JUNGI, Çin
Liu DAOWEI, Çin
Luc DESCHEEMAEKER, Belçika
Luciano Santos DUARTE, Brezilya
Luka LAGATOR, Karadağ
Maha SALEM, Mısır
Makhmud ESHONKULOV, Özbekistan
Marcelo_FERREIRA, Brezilya
Marina BONDARENKO, Rusya
Marlene POHLE, Almanya
Mehmet ZEBER, Türkiye
Melek ÇİMEN, Türkiye
Michael MAYEVSKY, Ukrayna
MiguelJr, Brezilya
Milenko KOSANOVI, Sırbistan
Mileta MILORADOVIC, Sırbistan
Mingliang LI, Çin
Mohammad Ali KHALAJI, İran
Morhaf YOUSEF, Suriye
Mowafaq FARZAT, Kuveyt
Mozhdeh MALEKOGHLI, İran
Muammer KOTBAŞ, Türkiye
Munduru sekhar RAO, Hindistan
Muzaffar YULCHIBOEV, Özbekistan
Naji BENAJI, Fas
Oğuz GÜREL, Türkiye
Oleg GOUTSOL, Ukrayna
Oleg LOKTYEV, Ukrayna
Oleksy KUSTOVSKY, Ukrayna 
Omar Seddek MOSTAFA, Mısır
Omar Zevallos VELARDE, Peru
Özcan ÇALIŞKAN, Türkiye
QIJIGNYAN, Çin
Pawel STANCZYK, Polonya
Pedro SILVA, Portekiz
Peidong LOU, Çin
Peter NIEUWENDIJK, Hollanda
Phu NGUYEN, ABD
Predrag SRBLIJANIN, Sırbistan
Raed KHALI, Suriye
Rasol RANJBAR, İran
Ridha RIDHA, Almanya
Sergey VELMOZHKO, Ukrayna
Seyed  Hossein ZAKERZADEH, İran
Seyran CAFERLI, Azerbaycan
Shangjun, Çin
Silvano MELLO, Brezilya
Sohrab KHEIRI, İran
Soltan SOLTANLI, Azerbaycan
Stanislas ASHMARIN, Rusya
Stefan Wenczel - STEWIE, Avusturya
Sunshenying, Çin
Tvg MENON, Hindistan
Walter TOSCANO, Peru
Wang YINXIANG, Çin
Wesam KHALILI, Mısır
Wilber Chavarria CENTENO, Nikaragua
Valentin DRUZHININ, Rusya
Valentyn BEZRUK, Ukrayna
Valery ALEKSANDROV, Bulgaristan
Viktor HOLUB, Ukrayna
Vladimir KAZANEVSKY, Ukrayna
Vladimir SEMERENKO, Rusya
Vladimir SOLDATOV, Rusya
Vladimiras BERESNIOVAS, Litvanya
Vladislav DUBCOV, Rusya
Xiaoqiang HOU, Çin
Xizhen WANG, Çin
Yalda HASHEMINEZHAD, İran
Yang XIA, Çin
Yang XIAOBO, Çin
Youcef AIMEUR, Cezayir
Zhang HAO, Çin
Zhao YUNSHENG, Çin