Cumhuriyet

Ulusun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Cumhuriyette egemenlik, kral, kraliçe, padişah, sultan gibi tek bir kişiye ait değil halka aittir. Halk, belirli zaman aralıklarından oy vererek, yine halktan olan yöneticilerini seçer.

Demokrasi

"Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi".. "Vatandaşların rol aldığı hükümet şeklidir. Vatandaşlar doğrudan ya da temsilciler vasıtasıyla hükumette yer alabilirler. Demokrasi toplumdaki siyasi, ekonomik, dini, kültürel, etnik, yasal eşitlik konularında öne çıkan bir anlayıştır. Yasal eşitlik, özgürlük ve hukukun üstünlüğü demokrasinin en önemli unsurlarıdır. (Galeri >>)

Cartoon Colors Yayıncılığı

🔵1 eylül 2010'da yayın yaşamına başlayan Cartoon Colors karikatür haber sayfası, geride bıraktığı 7 yıllık sürede karikatür, mizah ve sanat adına en iyiyi sunmaya çalıştı. İçinde bulunduğu sekizinci yılında da aynı kararlılık ve anlayışla..


Cartoon Colors Yayıncılığı..

1 eylül 2010'da yayınlanmaya başlayan Cartoon Colors karikatür haber sayfası, geride bıraktığı 7 yıllık sürede karikatür, mizah ve sanat adına takipçilerine en iyiyi sunmaya çalıştı. İçinde bulunduğu 8. yılında da aynı kararlılık ve anlayışla yayınını sürdürecektir.1 Eylül 2010'da yayınlanmaya başlayan Cartoon Colors karikatür haber sayfası, geride bıraktığı 7 yıllık sürede karikatür, mizah ve sanat adına takipçilerine en iyiyi sunmaya çalıştı. İçinde bulunduğu 8. yılında da aynı kararlılık ve anlayışla yayınını sürdürecektir.

Sayfa Çeşitliliği..
1 eylül 2010'da yayın yaşamına başlayan Cartoon Colors karikatür haber sayfası, geride bıraktığı 7 yıl süresinde karikatür, mizah ve sanat adına takipçilerine en iyiyi sunmaya çalıştı. İçinde bulunduğu 8. yılında da aynı kararlılık ve anlayışla yayınını sürdürecektir. Sayfamızın ana omurgasını oluşturan başlıkları şu şekilde sıralayabiliriz: 'Etkinlikler', Web Sayfa Bağlantıları', 'Yeni Karikatür Yarışmaları', 'Eski Karikatür Yarışmaları', 'Karikatür Yarışma Sonuçları', Çizer Desenleri', 'Çizer Fotografları', 'İlgi Çekici Yazılar', 'Anılar ve Söyleşiler', 'ATATÜRK ve İlgili Galeriler', ve 'Araştırma Yazıları'.. Bunların dışında sayfamızdan bağlantı ile ulaşılabilen 'Güncel Karikatürler' ile 'Kukla Dünyası' gibi sayfalar yer almaktadır.

'Güvenli' site..
Sitemizin önemli bir özelliği de; arama motorlarından bağlantı adresine gidildiğinde söz konusu adresin "Güvenli" olduğuna dair 'yeşil kilit' simgesi gözükmektedir. Bu ne anlama geliyor? Herşeyden önce bu siteye girişin güvenli olduğu, virüs yaymadığı, saldırgan bir site olmadığı, ve kötü amaçlı içerik yaymadığı dolayısıyla da sayfa ziyaretçilerinin güvenle gezinebileceği bir web sayfası demek. Aynı yeşil güvenlik hattı, cep telefonlarından girildiğinde de geçerlidir.Site Bilgileri Sorgulama..
Sitemizle ilgili 'Site Bilgileri Sorgulama'sı yapabilirsiniz. Bunun için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu^nun sayfasından sitemiza ait bilgileri öğrenebilir, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından uygulanan bir karar olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. İşte aşağıda 19 Ağustos 2018 tarihli sorgulamamızın sonuç görseli..


Cartoon Colors site bilgileri sorgulama..
(19 Ağustos 2018)

Üçüncülük Ödülü..
Cartoon Colors sayfası; 'Syria Cartoon'un Ekim 2017'de 2.sini düzenlediği "2017'nin En İyi Karikatür Websitesi" anketinde okuyucularının ilgi ve desteği ile üçüncülüğe layık görülerek haklı bir gurur elde etmiştir. Bunun bir başlangıç olduğunu düşünerek daha iyisini yapabilme gayreti içindeyiz. Bu bilinçle yolumuza devam ediyoruz.
 Cartoon Colors'a Üçüncülük Ödülü Haberi >NELER VAR...
Etkinlikler:
Yurtiçinde gerçekleşen ve Cartoon Colors olarak ulaşabildiğimiz karikatür ve diğer sanat dallarıyla ilgili haber ve fotograflar.
 Etkinlikler sayfası için TIKLAYINIZ >>

Web Sayfaları..
Yurtiçi ve yurtdışından yayım yapan karikatür, illüstrasyon, grafik, animasyon vd. gibi sayfaların alfabetik web bağlantı listesi. Bu listeler 'Kişisel' ve 'Genel' kategorilerine ayrılarak gruplandırılmıştır.
 Web Sayfaları için TIKLAYINIZ >>

Yarışma Sonuçları..
Yurtiçi ve yurtdışı karikatür yarışmalarının 2013 yılından başlayarak günümüze kadar olan sonuçlarının yer aldığı sayfalar...
 Yarışma Sonuçları için TIKLAYINIZ >>

Eski Karikatür Yarışmaları..
2013 yılından bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşmiş karikatür yarışmalarının katılım kurallarını içeren haberlerinin ülkelere göre listesi...
 Eski Yarışmalar için TIKLAYINIZ >>

Yeni Yarışmalar..
İçinde bulunulan ve yeni gelecek yıl(lar)da yapılacak karikatür yarışmalarının tarih sırasına 
göre haber sayfası bağlantılarının sıralandığı bir sayfa...
 Yeni Yarışmalar sayfası için TIKLAYINIZ >>

Çizer Desenleri..
Çizerlerin farklı ortamlarda, etkinliklerde, sergilerde ya da yolculuklarda çiz(iktir)dikleri desenler, portre karikatürler vb. çizimlerin yer aldığı bir arşiv sayfası...
➥ Çizer Desenleri için TIKLAYINIZ >>

Karikatürcü Fotografları..
Cartoon Colors objektifinin, çizerleri anlık yakaladığı siyah-beyaz fotograflar sayfası. Belki sizin de fotografınız bu sayfadadır...
 Karikatürcü Fotografları sayfası için TIKLAYINIZ >>

Gönderi Adresi..
Tüm gönderilerinizi cartooncolorsblog@gmail.com E-mail adresimizden bize ulaştırabilirsiniz.

İlgi Çekici Yazılar..
Cartoon Colors'da farklı kişilerin veya karikatür çizerlerine ait ya da bizim derlediğimiz yazılardan oluşan yayımlanmış ilgi çeken yazılar. Bazıları bir gerçeğe dikkati çekerken bazıları da doğrudan çizerleri ilgilendiren türden..
➥ İlgi Çekici Yazılar sayfası için TIKLAYINIZ >>

Anılar - Söyleşiler..
Geçmişten ya da günümüzden karikatür çizerleriyle yapılmış söyleşiler ve anı yazılarının derlenmiş olduğu bir bölüm..
Anı-Söyleşi sayfası için TIKLAYINIZ >>

Araştırma Yazıları..
Genel olarak karikatür, çizim, animasyon, çizgi film, çizerler vb daha bir çok ilgi alanıyla bağlantılı bilgilendirici ve araştırmaya dayalı yazıların listelendiği arşiv sayfası..
Araştırma Yazıları sayfası için TIKLAYINIZ >>

ATATÜRK ve ilgili Tematik Galeriler..
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'le ilgili çizimler, bayramlar, zaferler ve Doodle'ların listelendiği arşiv bağlantı sayfası..
ATATÜRK & Tematik Galeriler sayfası için TIKLAYINIZ >>

Sayfamızdan verilen Önemli Bir Bağlantı
Kukla Dünyası..
Geleneksel gölge oyunu, Hacivat ve Karagöz, kukla oynatıcı ustaları ile Karagöz tiyatrosu gibi konulardaki yazı başlıklarını bir sayfada toplayan bağlantı listesi sayfası..
Kukla Dünyası sayfası için TIKLAYINIZ >>

Reklam-İlan..
Sayfamıza vereceğiniz reklam, ilan ve duyurularınız dünyaya ulaşır, geniş kapsamlı görünür olur ve farkındalığını arttırır.  
Bir sanat yarışması, festival, imza günü, sergi, panel veya her hangi bir kültürel etkinliğinizin duyurusunu buradan yapabilirsiniz. 
Ücret karşılığı karikatür portre mi çiziyorsunuz? Cartoon Colors'a vereceğiniz küçük bir duyuru ile, dünyanın her yerinden sipariş almanız mümkün.
Grafik tasarımcıları, kitap resimleyenler.. müşterileriniz size buradan daha kolay ulaşsın..
Ya da bulunduğunuz alan bunlardan farklı olabilir. Bu anlamda da her türlü reklamınız Cartoon Colors sayfalarında rahatlıkla yer alabilir.
Reklam İrtibat için: cartooncolors1@gmail.com
➥ Geniş Bilgi >
---