Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Bursa Uluslararası Kaplanlar Soğutma Karikatür Yarışması Sonuçlandı

Uluslararası Kaplanlar Karikatür Yarışması sonuçlandı. Birinciliği Çinli karikatürcü Ba BILIG kazanırken, Türkiye'den Murat Sarı ikinci ve Musa GÜMÜŞ de üçüncü oldular.  ( International Kaplanlar Refrigeration Cartoon Competition Bursa, Turkey)..

31 ülkeden 506 çizerin 1400 eseriyle katıldığı yarışmada Çin’den Ba Biling’in eseri birinciliğe değer görüldü.

Bursa'da düzenlenen ve konusu "Çevre ve İklim Değişikliği" olan Uluslararası Kaplanlar Soğutma Karikatür Yarışması sonuçlandı. 
31 ülkeden 506 çizerin 1400 eserle katıldığı yarışmada Birinciliği Çinli karikatürcü Ba BILIG kazandı. Türkiye'den Murat SARI İkinci ve Musa GÜMÜŞ de Üçüncü oldular. 
Karikatür sanatı ile çevreye karşı sosyal sorumluluk çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla Uluslararası Karikatür Federasyonları Birliği'nden (FECO) 3 yıldız alarak Ekim ayında duyurularının yapıldığı yarışmanın son katılım tarihi 31 Aralık 2017'ydi.

Kazananlar:
Birincilik Ödülü:
Ba BILIG, Çin
İkincillik Ödülü:
Murat SARI - Türkiye
Üçüncülük Ödülü:
Musa GÜMÜŞ, Türkiye

Mansiyonlar:
Ali Reza Karimi MOGHADDAM, İran
Tomasz WOLOSZYN, Almanya
Jovcho Savov - Bulgaristan

ÇYDD Özel Ödülü:
Dariushu MEHRDELAN, İran
AKAD Özel Ödülü:
Muammer KOTBAŞ, Türkiye

Jüri: 
Ahmet AYKANAT
Mehmet KAHRAMAN
Cüneyt ŞENYAVAŞ
Halit KURTULMUŞ
Kürşat ZAMAN
Kaplanlar Soğutmadan 4 temsilci

Yarışma Kuralları / TUR:
http://www.anadolukarikaturculerdernegi.org/haberin_devami/590/ULUSLARARASI+KAPLANLAR+SOGUTMA+KARIKATUR+YARISMASI
Yarışma Kuralları / ENG
https://clickcartoone.blogspot.com.tr/2017/10/international-kaplanlar-refrigeration.html
Seçilenler / TUR:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2018/01/secilenler-kaplanlar-sogutma.html
Seçilenler / ENG:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2018/01/selected-international-kaplanlar.html
Sonuçlar / ENG:
https://clickcartoone.blogspot.com.tr/2018/01/results-of-international-kaplanlar.htmlCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.