15 Aralık 2017 Cuma

'Papa Tango' Karikatür Sergisi Açıldı

Arjantin'in Buenos Aires kentinde açılan sergi, Katolik kilisesinin ruhani lideri Papa Francis'in 81. yaş kutlaması için düzenlendi. Sergiye eser gönderimi 30 Mart 2017'de sona ermişti. Diogenes Taborda Grafik Mizah Müzesi^ndeki sergi tarihi, aynı zamanda Papa'nın doğum günü olan 17 Aralık'a da denk getirilmiş oldu. 

Doğum tarihi 17 Aralık olan Katolik kilisesinin ruhani lideri Papa Francis'in 81. yaş kutlaması için düzenlenen karikatür sergisi, Arjantin'in Buenos Aires kentinde açıldı. 
Doğum tarihi 17 Aralık olan Katolik kilisesinin ruhani lideri Papa Francis'in 81. yaş kutlaması için düzenlenen karikatür sergisi, Arjantin'in Buenos Aires kentinde açıldı. Sergiye üst düzey isimler ve kalabalık davetliler katıldı.
Sergiye eser gönderimi 30 Mart 2017'de sona ermişti. Diogenes Taborda Grafik Mizah Müzesi^ndeki sergi tarihi, aynı zamanda Papa'nın doğum günü olan 17 Aralık'a da denk getirilmiş oldu. 
"Papa Francisco'ya saygı ile.." başlığını taşıyan serginin konusu "Papa-Tango-Milenko". Sergi Buenos Aires (Arjantin)'den sonra Roma'daki (İtalya) 'Aziz Pedrus Meydanı'nda da açılacak.
Sergi Katılım Duyurusu:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/03/papa-icin-karikatur-sergisi.html
Franciscus / Vikipedi:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Franciscus
Pope rancis / Wikipedia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Francis
Kaynak - Jorge Omar Volpe STESSENS:
https://www.facebook.com/volpestessens