Şoför Suudi Kadınlar

🔵Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu tek ülke olan Suudi Arabistan'da kadınlar yıllardır bu uygulamayı protesto ediyordu. Kadınlar, Haziran 2018'den itibaren ehliyet alabilecek.. (Kapak Karikatürü: Doaa ELADI, Mısır)..


Driver Saudi Women..

In Saudi Arabia, the only country where women are prohibited from driving, women have been protesting this practice for years. Women will be able to get a license from June 2018 .

A decree to allow women to drive in Saudi Arabia was published in September 2017.
Women will also be eligible for a license from June 2018.
In Saudi Arabia, the only country where women are prohibited from driving, women have been protesting this practice for years.
Some women who refused to comply with the rules were sentenced to imprisonment for driving cars.
Loujain al-Hathloul, who spent 73 days in prison for driving in 2017, celebrated his decision with the sharing of "Allaha Thank God" on Twitter.
Manal al-Sharif, one of the activists campaigning for the right to drive, said, "Saudi Arabia will never be like the old again." (Source: bbc.com)

---

Şoför Suudi Kadınlar..

Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu tek ülke olan Suudi Arabistan'da kadınlar yıllardır bu uygulamayı protesto ediyordu. Kadınlar, Haziran 2018'den itibaren ehliyet alabilecek.. (Kapak Karikatürü: Doaa ELADI, Mısır)..

Suudi Arabistan'da kadınların araba kullanmasına izin verilmesine yönelik bir kararname Eylül 2017'de yayınlandı. 
Kadınlar, Haziran 2018'den itibaren de ehliyet alabilecek.
Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu tek ülke olan Suudi Arabistan'da kadınlar yıllardır bu uygulamayı protesto ediyordu.
Kurallara uymayı reddeden bazı kadınlar araba sürdükleri için hapis cezasına çarptırılmıştı.
2017'de araba sürdüğü için 73 gün cezaevinde kalan Loujain al-Hathloul, kararnameyi Twitter'da yaptığı "Allaha şükür" paylaşımıyla kutladı.
Araba sürme hakkı için kampanya yürüten aktivistlerden Manal al-Sharif ise "Suudi Arabistan bir daha asla eskisi gibi olmayacak" dedi. ⬤ (Kaynakbbc.com)   

   

   

   

   

   

   

***
İsim Listesi:
Abdelghani DAHDOUH
Canary PETE
Djamel LOUNIS
Doaa ELADI
Lectrr - Belgium B.
Luc DESCHEEMAEKER
Marian KAMENSKY
Moshe GILULA
Murat SAYIN
Pete KREINER
Tchavdar NIKOLOV
Tjeerd ROYAARDS