Gündüz AGHAYEV.. "Kutsal Özçekim"

🔴Gündüz AGHAYEV.. "Kutsal Özçekim".. Azerbaycanlı Karikatürcü-illüstratör AGHAYEV'in ilginç çalışmalarından bir seri: "Holy Selfie".. Sanatçı genellikle eğitim, sosyal adaletsizlik, insan hakları ve dini köktendincilik gibi konuları..


Gündüz AGHAYEV.. "Kutsal Özçekim"..

AGHAYEV bu seride, genellikle eleştirel ve alaycı bir biçimde farklı dinlere ait insanları konu aldığı bir dizi oluşturmuş..
Gündüz AGHAYEV çalışmalarını genellikle eğitim, sosyal adaletsizlik, insan hakları ve dini köktendincilik gibi konular üzerinde yoğunlaştırıyor..Azerbaycanlı karikatürcü- illüstratör Gündüz AGHAYEV'in 2015 yılına ait "Kutsal Özçekim"  (Holy Selfie) başlıklı çizimleri..


AGHAYEV bu seride, genellikle eleştirel ve alaycı bir biçimde farklı dinlere ait insanları konu aldığı bir dizi oluşturmuş.
Gündüz AGHAYEV çalışmalarını genellikle eğitim, sosyal adaletsizlik, insan hakları ve dini köktendincilik gibi konular üzerinde yoğunlaştırıyor.

Gündüz AGHAYEV Hakkında..
Karikatürcü Gündüz AGHAYEV 1981 yılında Azerbaycan'da doğdu.
1998-2002 yılları arasında Azerbaycan Devlet Ressamlar Akademisinde eğitim gördü. 2004'te açtığı ilk sergisinden sonra, ikinci sergisi Bakü Muesum Merkezi'nde açııldı. Sergileri, ülkenin dışında da yapıldı. Rusya'da (2008), Türkiye'de (2011) düzenlenen sergilerde, 2002'de Fransız Büyükelçiliği tarafından düzenlenen "Dostluk" sergisi ve 2013'te Türkmenistan'da düzenlenen uluslararası sanat sergileri yer aldı.
Ayrıca "Art for democracy" projesine katıldı. Ülkesinde adaletsizliğe karşı bir protesto olarak karikatür türüne yöneldi ve güçlü bir baskıya maruz kaldı; Bütün projelerden mahrum bırakıldı. Sürekli baskıdan sonra, 2014'te Azerbaycan'ı terk etti.
---------------
Website >>
Facebook >>
İlgili Haberler:
- Daily Mail >>
- Onedio >>
- Onedio.com >>
Kaynak: 
Gündüz Art >>