Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

29.09.2017

"Trumpism" Karikatür Yarışmasının Eserleri Web Galeride

Geçtiğimiz Temmuz ayında sonuçlanan İran'daki "Uluslararası Trumpizm Karikatür ve Karikatür Portre Yarışması'nın (International Trumpism Cartoon & Caricature Contest 2017, Iran) eserleri web galeride sanatseverlere sunuldu..

Son katılım tarihi 5 Mayıs 2017 olan ve geçtiğimiz Temmuz ayında sonuçlanan İran'daki "Uluslararası Trumpizm Karikatür ve Karikatür Portre Yarışması'nın (International Trumpism Cartoon & Caricature Contest 2017, Iraneserleri web galeride sanatseverlere sunuldu. 

İran'da düzenlenen "Trumpism" başlıklı Karikatür ve Portre Karikatür yarışması Temmuz ayında sonuçlanmıştı. Yarışmaya gönderilen eserler ve ödül kazanan karikatürler, yarışma web sitesinde sergileniyor. Üç ayrı galeri olarak sunulan eserleri görmek için;

- Karikatürler ➠
- Karikatür Portreler ➠
- Ödül Kazanan Eserler ➠

Yarışmanın 'Karikatür' bölümünde birinciliği Yunanistan^dan  Michael KOUNTOURIS kazanırken, 'Karikatür Portre' dalındaki birinciliği ise İran'dan  Hadi ASADI elde etti.

Bölümler ve Konular:
Karikatür: Trumpizm
TRUMP  ve Irkçılık
TRUMP ve Göçmenlik
TRUMP ve Duvar
TRUMP ve Medya Kitlesi (Gazeteciler)
TRUMP ve Kadınların Aşağılanması
TRUMP ve Tweet
Portre Karikatür: Donald TRUMP 

Yarışma Kuralları:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/03/international-trumpism-cartoon.html
Katılımcı Listesi:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/03/katlmclar-uluslararas-trumpizm.html
Kazananlar:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/07/sonuclar-uluslararas-trumpizm-karikatur.html


'Karikatür' - Birincilik Ödülü:
Michael KOUNTOURIS
Yunanistan


'Karikatür Portre' - Birincilik Ödülü:
Hadi ASADI
İranCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.