24.09.2017

“Siyasetçiler ve Karikatür” Başlıklı Sergi

Kadıköy'deki Karikatür Evi'nde açılacak sergide bir dönemin siyasetçileri, usta çizerlerin karikatürlerinde karikatür severlerle buluşacak.. Türkiye tarihinin önemli siyasetçilerinin, dönemin usta karikatürcüleri tarafından çizilen ve çokça konuşulan karikatürlerinden oluşan bu sergide; İsmet İNÖNÜ, Celal BAYAR, Adnan MENDERES, Turgut ÖZAL..


 “Siyasetçiler ve Karikatür” Başlıklı Sergi..

Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde Siyasetçiler ve Karikatür" başlıklı yeni bir sergi açılıyor.
Türkiye tarihinin önemli siyasetçilerinin, dönemin usta karikatürcüleri tarafından çizilen ve çokça konuşulan karikatürlerinden oluşan bu sergide; İsmet İNÖNÜ, Celal BAYAR, Adnan MENDERES, Turgut ÖZAL, Süleyman DEMİREL, Bülent ECEVİT, Necmettin ERBAKAN, Tansu ÇİLLER, Erdal İNÖNÜ, Deniz BAYKAL gibi siyasetçilerin karikatürleri yeralacak.

Bugün çizilse acaba ne olur?sorusunu sorduracak sergide Cemal Nadir GÜLER, Necmi Rıza AYÇA, Turhan SELÇUK, Ferruh DOĞAN, Ali Ulvi ERSOY, Bedri KORAMAN, Semih BALCIOĞLU, Orhan ALEV, Oğuz ARAL, Tan ORAL, Zafer TEMOÇİN gibi pek çok usta karikatürcünün çizimleri yer alacak.
Siyasetçiler ve Karikatür” sergisi, 30 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 16.00’da açılacak ve 27 Ekim Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek. 
Adres:
Hasanpaşa Mah.
Kurbağalıdere Cad.. Nr.69
Kadıköy - İstanbul
Tel: (0.216) 418 1049
Web: www.kadikoy.bel.tr

(Karikatür: Bedri KORAMAN)