Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

17.09.2017

Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri Belirlendi

Uluslararası Zeytin Karikatürleri Festivali Düzenleme Komitesi Üyeleri Sonuçları Açıkladı...

Uluslararası Zeytin Karikatürleri Festivali Düzenleme Komitesi Üyeleri
Sonuçları Açıkladı..

ALTIN ZEYTİN MİZAH HİZMET ÖDÜLLERİ BELİRLENDİ

“2017 Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri”ni kazananlar şu şekilde belirlendi: Harid FEDAİ (Mizahi Araştırma ve Mizahi Şiir); Mehmet ERTUĞ (Gölge Oyunu); Memduh ENER (Mizahi Şiir); Güner PİR (Karikatür); Necmi ASTAM (Karikatür); Türk ve Dünya Karikatür Sanatı’na Katkıları Nedeni ile Türkiye’den Tan ORAL ve Nezih DANYAL. 


Nidai GÜNGÖRDÜ
Girne Belediye Başkanı Nidai GÜNGÖRDÜ’nün onursal başkanlığında, Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği temsilcilerinden oluşan “Uluslararası Zeytin Karikatürleri Festivali Düzenleme Komitesi”nin aldığı karar doğrultusunda, bu yıldan başlamak üzere, Kıbrıs Türk Mizah Kültürü’ne ve Dünya Karikatür Sanatı’na geçmişte veya günümüzde önemli katkılar sağlayan kişilere verilecek olan “2017 Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri”nin sahipleri belirlendi. 

Girne Belediye Başkanı Nidai GÜNGÖRDÜ’nün onursal başkanlığında, Musa KAYRA, M. Serhan GAZİOĞLU, Derman ATİK, Mustafa C. AZİZOĞLU ve Hüseyin ÇAKMAK’tan oluşan Uluslararası Zeytin Karikatürleri Festivali Düzenleme Komitesi Üyeleri’nin yaptığı değerlendirme toplantısında, “2017 Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri”ni kazananlar şu şekilde belirlendi: Harid FEDAİ (Mizahi Araştırma ve Mizahi Şiir); Mehmet ERTUĞ (Gölge Oyunu); Memduh ENER (Mizahi Şiir); Güner PİR (Karikatür); Necmi ASTAM (Karikatür); Türk ve Dünya Karikatür Sanatı’na katkıları nedeni ile Türkiye’den Tan ORAL ve Nezih DANYAL.

2017 Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri, 16. Zeytin Festivali kapsamında, 08 Ekim 2017 tarihinde, saat: 19.00’da, Girne’ye bağlı Zeytinlik köyünde gerçekleştirilecek 6. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ödül töreninde verilecektir.

Sanatçılara sunulacak ödüller “Altın Zeytin Heykeli” ile “Ödül Diploması”ndan oluşacaktır.
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu


Harid FEDAİ
(Mizahi Araştırma ve Mizahi Şiir)

Mehmet ERTUĞ
(Gölge Oyunu)

Memduh ENER
(Mizahi Şiir)

Güner PİR
(Karikatür)

Necmi ASTAM
(Karikatür)

Tan ORAL

Nezih DANYAL
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.