Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Meksikalı Karikatürcü Rius Öldü

Meksika'da özellikle politik- eleştirel karikatürleriyle tanınan yazar, İllüstratör ve karikatürcü Rius, 8 Ağustos'da 83 yaşında yaşama veda etti.. Kısa adı Rius olan Meksikalı yazar, karikatürcü ve illüstratör Eduardo Humberto del Río Garcia, 8 Ağustos'ta yaşama veda etti.

Kısa adı Rius olan Meksikalı yazar, karikatürcü ve illüstratör Eduardo Humberto del Río Garcia, 8 Ağustos'ta yaşama veda etti.
Rius 1960'larda politik karikatürler çizmeye başladı. Meksika hükümetini mizahi bir şekilde eleştiren iki ünlü çizgi roman yaptı: 'Los Supermachos'  ve 'Los Agachados'.
1970 yılında 'Cuba Ara Principiantes'in ilk İngilizce baskısı, Küba tarihi ve devriminin esprili komik şeridi sunumu, Amerika Birleşik Devletleri'nde 'Yeni Başlayanlar için Küba' olarak yayınlandı.
Rius'un Türkçe'ye çevrilen kitapları da bulunuyor.


Eduardo Humberto del rio Garcia
(RIUS)
Karikatürcü
Meksika
(20.06.1934 - 08.08.2017)CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.