18.08.2017

Basın Karikatürü Cesaret Ödülü 2017

Son gönderme tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma.. 
Gönderi E-mail: director@cartoonistsrights.org

(Çeviri: Google Translate)
Her yıl CRNI, hayatları veya özgürlüğü için tehditler karşısında cesaret gösteren bir karikatürist veya bir grup karikatürcüyü onurlandırarak özel bir endişe yaratan bir davayı vurguluyor.

Eski kazananların son on iki ay içinde durumları yoğunlaşırken - örneğin Eaten Fish, Manus Adası'ndaki açlık grevine başvurdu ve Zunar, Malezya'daki polis güdümlü çetelerin tacizine maruz kaldı - ya da tekrarlanan sorunlar - çünkü Musa KART bir zamanlar oldu Türkiye'de tekrar mahkemeye çıkarıldı ve Nik KOWSAR'a devamsızlıkda İran İslam Devrim Mahkemesi tarafından ceza verildi.

Onlar yalnızdan uzaktadır. Bu yılın başlarında, Karikatürize Barış'taki meslektaşlarımız dünyadaki karikatüristlerin oyun durumuyla ilgili kapsamlı bir rapor yayınladı ve öğretici okumalar yapıyor.

Adaylıklar, "2017 ÖDÜLÜ GÖREVLİLER" başlıklı İdari Direktör Dr Robert Russell - director@cartoonistsrights.org'a gönderilmelidir. Lütfen fikirlerinizi 15 Eylül 2017'ye kadar en geç 17:00 EST'ye gönderin.


Her zamanki gibi, kazanan, bu yıl New York'un Hofstra Üniversitesinde düzenlenen Amerikan Editoryal Karikatürcüler Birliği Kongresi'nin sonucunda ilan edilecek.

Tehlikedeki Karikatüristleri Rapor Etmek E-posta Karikatüristler Hakları Uluslararası Ağı

Kaynak: https://cartoonistsrights.org/
---

Each year CRNI highlights a case of particular concern by honoring a cartoonist or group of cartoonists who have displayed courage in the face of threats to their life or liberty.

Previous winners have made headlines in the last twelve months as their plight either intensified – for example, as Eaten Fish resorted to hunger strike on Manus Island and Zunar faced harassment from polically-motivated mobs in Malaysia – or problems recurred – as Musa KART was once again taken to court in Turkey and Nik KOWSAR was given a sentence in absentia by the Iranian Islamic Revolutionary Court.

They are far from alone. Earlier this year our colleagues at Cartooning For Peace issued a comprehensive report on the state of play for cartoonists round the world and it makes instructive reading.

Nominations should be sent to our Executive Director, Dr Robert Russell – director@cartoonistsrights.org – with the subject line “2017 AWARD NOMINEES”. Please submit your ideas no later than 17:00 EST, September 15th 2017.

As usual, the winner will be announced at the conclusion of the Association of American Editorial Cartoonists convention, held this year at Hofstra University, New York.

To Report a Cartoonist in Danger  Email Cartoonists Rights Network International

Source: https://cartoonistsrights.org/