Barselona Saldırısı.. (17 Ağustos 2017)

🔵Barcelona'da teröristler bir minibüsle kalabalığın arasına daldı. Saldırıda 14 kişi öldü 130 kişi yaralandı. Yaralılardan 10'unun durumu ağır.. (17.08.2017). Gerçekleşen bu terör saldırısını IŞİD üstlendi. Aracı..


Barselona Saldırısı.. (17 Ağustos 2017)..

Barcelona'da teröristler bir minibüsle kalabalığın arasına daldı. Saldırıda 14 kişi öldü 130 kişi yaralandı. Yaralılardan 10'unun durumu ağır.. (17.08.2017). Gerçekleşen bu terör saldırısını IŞİD üstlendi. Aracı kiralayan ise Driss OUKABIR isimli Fas asıllı bir İspanyol yurttaşı..


Barcelona'da teröristler bir minibüsle kalabalığın arasına daldı. Saldırıda 14 kişi öldü 130 kişi yaralandı. Yaralılardan 10'unun durumu ağır.. (17.08.2017)

Gerçekleşen bu terör saldırısını IŞİD üstlendi. Aracı kiralayan ise Driss OUKABIR isimli Fas asıllı bir İspanyol yurttaşı..
İspanya'nın ikinci büyük kenti Barcelona'da 17 Ağustos 2017 Perşembe günü yerel saatle 18:15 civarında minibüsle bir terör saldırısı yaşandı.

Barcelona'nın en kalabalık gezinti, turistik ve alışveriş caddesi olan Las Ramblas'da gerçekleşen olayda teröristler bir minibüsle kalabalığın arasına daldı. Saldırıda 14 kişi öldü 130 kişi yaralandı. Yaralılardan 10'unun durumu ağır.
Gerçekleşen bu terör saldırısını IŞİD üstlendi. Aracı kiralayan ise Driss OUKABIR isimli Fas asıllı bir İspanyol yurttaşı.

İspanya polisi, Vic kasabasında saldırı ile ilgili ikinci bir araç buldu. Bir şüpheli yakalandı. Ayrıca İspanyol Basına göre, polisle çatışan bir saldırgan öldürüldü.
Yaşanan bu acı olay nedeniyle İspanya'da 3 günlük ulusal yas ilan edildi. ⬤
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

***

İsim Listesi:
Andrea PECCHIA - Italy (I)
Atiq SHAHID
Chappatte
Carlos LATUFF - Brazil (BR)
Elchicotriste
Ercan AKYOL - "Milliyet" Gazetesi
Fadi TOOn
Gio - Italy I
Gündüz AGHAYEV - Azerbaijan (AZ)
Halit KURTULMUŞ
Hayati BOYACIOĞLU
İzel ROZENTAL - "Şalom" Gazetesi
Luc DESCHEEMAEKER - Belgium (B)
Luis Eduardo LEON
Marian KAMENSKY
Mario BOCHICCHIO
Mehmet Saim BİLGE
Milko Dalla BATTISTA
Murat SAYIN
Nuhsal IŞIN
Osvaldo Gutierrez GOMEZ
Paolo LOMBARDI - Italy (I)
Rodrigo BRUM..
Stephff
Tomicek
Yasin HALAÇ - Belgium (B)

---