13.08.2017

Ara Bölge'de Düzenlenen Karikatür Sergisi Açıldı

Birçok sivil toplum örgütü temsilcisinin hazır bulunduğu karikatür sergisinin açılışı, Unite Cyprus Now grubu sözcüsünün konuşması ile başladı..
Unite Cyprus Now – Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği İşbirliği ile Ara Bölge'de karikatür sergisi açıldı.

Birleşmiş Milletler denetimindeki Lefkoşa’nın Lokmacı Bölgesi’nde, haftanın belirli günlerinde barış için çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Unite Cyprus Now örgütü ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen açık hava karikatür sergisi, 11 Ağustos 2017 Cuma günü, Lokmacı geçiş noktasındaki Ara Bölge’de açıdı.

Birleşmiş Milletler polisinin güvenliğinde, Kıbrıs’ta yaşayan çeşitli toplum üyeleri ile birçok sivil toplum örgütü temsilcisinin hazır bulunduğu karikatür sergisinin açılışı, Unite Cyprus Now grubu sözcüsünün konuşması ile başladı. 

“Birleşik Kıbrıs”, “Kıbrıs'ta Barış”, “Dostluk ve Dayanışma”, “Kıbrıs'ta Yeniden ve Birlikte Yaşam” konularının yansıtıldığı karikatür sergisinde Arif A. ALBAYRAK, Dolgun DALGIÇOĞLU, Hüseyin ÇAKMAK, M. Serhan GAZİOĞLU, Mehmet ULUBATLI, Musa KAYRA, Mustafa C. AZİZOĞLU, Mustafa TOZAKİ ve Zafer TUTKULU isimli Kıbrıslı Türk çizerlerin toplam 74 adet karikatürü yer aldı.

Sergi açılışı sonrasında, etkinliğe katılan Kıbrıslı gençlerden oluşan müzik grupları şarkılar söyleyip çeşitli folklorik oyunlar sergilediler. (Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu)

İlk Haber ve Karikatürler:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2017/08/ara-bolgede-karikatur-sergisi.html