Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

3.06.2017

"İfade Özgürlüğü" Uluslararası Karikatür Yarışması 2017 Sonuçları

"İfade Özgürlüğü" karikatür yarışmasının sonuçları açıklandı..
Yarışmada birinciliği Meksika'dan Jose Antonio Rodriguez GARCIA kazandı.  Brezilya'dan Bruno HAMZAGIC ikinci, Küba'dan Aristides E. HERNANDEZ de üçüncü oldu.


Norveç'te "tOOns MaG" internet sitesi oluşumunda düzenlenen uluslararası "İade Özgürlüğü" (Freedon of Expression) karikatür yarışmasının (Second International Cartoon Contest and Exhibition, Norway) sonuçları açıklandı. 

Katılım tarihi 20 Mart'ta sona ermiş yarışmanın birinciliğini Jose Antonio Rodriguez GARCIA (Meksika) kazanırken, Bruno HAMZAGIC (Brezilya) ikinci ve Aristides E. HERNANDEZ (Küba) ise üçüncü oldu.

Kazananlar
Birincilik Ödülü: 
Jose Antonio Rodriguez GARCIA, Meksika
İkincilik Ödülü: 
Bruno HAMZAGIC, Brezilya
Üçüncülük Ödülü: 
Aristides E. HERNANDEZ, Küba

Mansiyon Ödülleri
Andrei POPOV, Rusya
Alessandro GATTO, İtalya
Angel BOLIGAN, Meksika
Firuz KUTAL, Norveç
Galym BORANBAYEV, Kazakistan
Jitet KUSTANA, Endonezya
Julio Carrion, CUEVA, Peru
Miro STEFANOVIC, Sırbistan
Walter GASTALDO, Arjantin
Yihenew WORKU, Etiyopya

Yarışma Kuralları:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/12/second-international-cartoon-contest.html

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.