Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.06.2017

Zeytin - Stratejik Ağaç

Zeytin stratejik bir ağaç. 2 bin yıl yaşıyor. İnsan ömrü ise ortalama 80-90 yıl. Zeytin ağaçlarını kesmek 2 bin yıllık geleceği yok etmektir.

Zeytin stratejik bir ağaç. 2 bin yıl yaşıyor. İnsan ömrü ise ortalama 80-90 yıl. Zeytin ağaçlarını kesmek 2 bin yıllık geleceği yok etmektir.

Zeytin alanları ile ilgili bir de kanun maddesi var:
3573 sayılı kanunun 20. Maddesi 
Zeytinlik sahalara 3 kilometre yakınlıkta, zeytinlerin üremesine ve gelişmesine zarar verecek kimyasal atık, toz ve duman yayan tesisleri hiçbir şekilde kurulamaz

Zeytinlikler yasal olarak gözden çıkarıldığı anda, binlerce dekar tarım arazisi enerji, maden, turizm ve inşaat yatırımları için yok edilebilecek. 
Termik santraldan toplu konuta, turizm projelerinden maden çıkarma arama faaliyetlerine değin birçok proje zeytinlik alanlarda gündeme gelebilecek. Ayrıca nükleer ve termik santralların da önü açılmış olacak.

Zeytinin yok edilmesi demek aynı zamanda sağlıklı gıdaya erişim hakkının yok olması, çiftçinin üretiminin engellenmesi ve bu şekilde halkın geçim kaynağının elinden alınmış olması da demektir.

Doç. Dr. Barış DOSTER: "Türkiye'nin zeytinyağı üretimi Yunanistan, İspanya, Portekiz'in ve en acısı savaş halinde olan Suriye'nin daha gerisinde. 2011 yılının Mart ayından bu yana savaş halinde olan Suriye'nin daha gerisindeyiz. Bu çok vahim bir tablo"

---

1650 Yaşında.
Türkiye'nin en yaşlı, dünyanın ise meyve veren en yaşlı
zeytin ağacı.
Kırkağaç - Manisa / Türkiye

---   


   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
***

İsim Listesi:
Cüneyt ARIKAN
Halit ŞEKERCİ
Haydar IŞIK
Hüseyin ASLAN
Ekrem BORAZAN
Ercan AKYOL - "Milliyet" Gazetesi
Halit ŞEKERCİ
Haslet SOYÖZ - "Milliyet" Gazetesi
İbrahim ÖZDABAk - "Yeniasya" Gazetesi
İbrahim TUNCAY
İzel ROZENTAL
Latif DEMİRCİ - "Hürriyet" Gazetesi
"Leman" Mizah Dergisi
Murat SAYIN
Necati DERYA
Nuhsal IŞIN
Sefer SELVİ - "Evrensel" Gazetesi
Serdar KICIKLAR
Tan ORAL - "T24" Gazetesi
Yiğit ÖZGÜR
---
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.