6.05.2017

Sergiye Seçilenler.. 19. Porto Dünya Karikatür Festivali, Portekiz

Sergiye Seçilenler.. 19. Porto Dünya Karikatür Festivali, Portekiz Geleneksel yarışma "Turizm" ve "Portre Karikatür" olmak üzere iki bölümde düzenlenmişti..
Sergiye Seçilenler.. 19. Porto Dünya Karikatür Festivali, Portekiz.. Sergiye Seçilenler.. 19. Porto Dünya Karikatür Festivali, Portekiz


Sergiye Seçilenler.. 19. Porto Dünya Karikatür Festivali, Portekiz..

Yarışma Kuralları:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/11/19th-porto-cartoon-world-festival.html
Seçilenler Listesi / PDF:
http://www.cartoonvirtualmuseum.org/imagens/orisodomundo/2017/cart_selecc_expo_XIXPC_2017.pdf

Seçilenler Listesi:
ABD
David Hafez
Felipe Galindo
Almanya
Ivan Prado
Martin Sura
Rainer Ehrt
Steffen Jahsnowski
Arjantin
Daniel Eduardo Varela
Avustralya
Louis Pol
Ávusturya
Husejin Hanusic
Stefan Wenczel
Azerbaycan
Seyran CAFERLI
Bélçika
Constantin Sunnerberg
Jason William Mclarnin
Luc Descheemaeker
Luc Vernimmen
Ludo Goderis
Mireille Michiels
Philippe Bossens
Stefaan Provijn
Beyaz Rusya
Marina Gorelova
Oleg Gutsol
Bósna Hersek
Resad Sultanovic
Brezilya
Alisson Ortiz Affonso
Bruno Hamzagic
Dalcio Machado
Deyvidson Thiago Lucas de Souza
Eder Santos
Edvaldo da Silva
Érico Junqueira Ayres
Fabricio Brito
Flávio R. C. Miranda
Geraldo Magela da Conceição
João Bosco de Azevedo
José António Costa
– Jota A
Junior Lopes
Luciano Santos Duarte
Luiz Carlos Fernandes
Neltair Abreu
Osvaldo da Silva Costa
Rafael Souza Sete
Raimundo Rucke
Robinson Silva
Ronaldo Cunha Dias
Samuel Rubens de Andrade
Silvano Mello
Bulgaristan
Alexandrov Valeri
Daniela Nikolova
Irien Trendafilov
Ivailo Tsvetkov
Nikolay Arnaudov Nikolay Karagyozov
Trayko Popov
Tsocho Peev
Valentin Georgiev
Çek Cumhuriyeti
Evzen David
Roman Kubec
Çin
Chan Shek Chuen
Guibao Gai
Li Hai Feng
Li Jing Shan
Liu Qiang
Zhao Yu Sheng
El Salvador
Ricardo Clement Alecus
Endonezya
Darsono
Didie Sri Widiyanto
Jitet Kustana
Muhammad Yusuf Siregar
Tommy Thomdean
Finlandiya
Heino Partanen
Synnove Dahlstrom
– Hilkner
Fransa
Antonio Mongiello NAPO
Hırvatistan
Milos Panig
Mojmir Mihatov
Nikola Listes
Hindistan
B.V. Panduranga Rao
Shankar Pamarthy
Hollanda
Jan Zandstra
Peter Nieuwendyk
İngiltere
Houmayoun Mahmoudi
Ross Thomson
Irak
Abbas Naseri
Akbar Torabpour
Alireza Labesh
Alireza Pakdel
Amir Arsalan Ahmadinejad
Aref Niazi
Efat Amjadipoor
Ehsan Ganji
Esmaeil Babaei
Faramarz Keshtkar
Hassan Omidi
Hossein Vaghari
Jalal Pirmarzabad
Mahboobeh Pakdel
Mahmood Nazari
Mohsen Asadi
Mohsen Farrokhi
Negin Naghiyeh
Saeed Sadeghi
Sanaz Khadem Yahyavi
Shahram Rezaei
Shirin Gholipour
Somaye Shoghi
İrlanda
Miroslaw Nowak
İskoçya
Aidan Bremner
İspanya
Adriana Mercedes Mosquera Soto
- NANI
Alberto Morales Ajubel
Arturo Molero
David Garcia Vivancos
David Pintor
David Vela
Joaquín Aldeguer
Juli Sanchis Aguado
Francisco Javier da Silva Irago
Omar Figueroa Turcios
Omar Pérez
İsrail
Grigori KATZ
İsviçre
Adriano CENTENO
Stefan HALLER
İsveç
Riber HANSSON




İtalya
Achille Superbi
Agim Sulaj
Alessandro Gatto
Andrea Bersani
Andrea Pecchia
Gabriele Corvi
Marco D’ Agostino
Marco D’ Angelis
Marco Fusi
Mariagrazia Quaranta
Marzio Mariani
Umberto Rigotti
Japonya
Shinji Iwamoto
Kanada
Behzad Ghafari
Diego Herrera
Karadağ
Darko Drljevic
Vjekoslav Bojat
Kazakistan
Aidarbek GAZIZOV
Kıbrıs
Huseyin ÇAKMAK
Kolombiya
Elena Ospina
José Andrés López Sandoval
Mauricio Parra
Raul Fernando Zuleta Sanchez
Kostarika
Alexander Rojas
Küba
Yoemnis Batista del Toro
Macaristan
Istvan Kelemen
Makedónya
Jordan Pop-Iliev
Méksika
Angel Boligan
Fernando Mendoza Resendiz
Oscar Manuel Rodriguez Ochoa
Pablo Sánchez
Mısır
Wesam Khalil
Myanmar
Ngai Oo
Nicarágua
Pedro Molina
Özbekistan
Makhmudjon Eshonkulov
Mirsaib Gazier
Nikolay Sviridenko
Peru
Pilar Muñoz
Walter Toscano
Polonya
Czeslaw Przezak
Grzegorz Szumowski
Henryk Cebula
Izabela Kowalska Wieczorek
Jacek Lanckoronski
Maciej Trzepalka
Marek Tofil
Pawel Stanczyk
Zygmunt Zaradkiewicz
Portekiz
Acácio Rouxinol
António Santos
- SANTIAGU
Augusto Cid
Aurélio Mesquita
Cristiana Rodrigues
Duarte Manuel Pereira Guerreiro
Fernando Miguel Camarneiro
Fernando Saraiva
Helder Teixeira Peleja
João Batel
João Tércio Guimarães
João Vasco Castro
Mário José Teixeira
Patrícia Ferreira
Paulo Fernandes
Paulo Pinto
Pedro Ribeiro Ferreira
Pedro Silva
Ricardo Ferreira
Romeu Cruz
Rui Rodrigues de Sousa
Vasco Gargalo
Romanya
Aurel Stefan Alexandrescu
Carmen Niculina Misaila
Constantin Ciosu
Cristian Topan
Doru Axinte
Liviu Stanilã
Marian Avramescu
Marin Cretu
Octavian Covaci
Pavel Constantin
Petry & Crisan
Teodora Sandu
Rúsya
Alexander Shmidt
Alexander Yakovlev
Dmitry Timofeichev
Mikhail Zlatkovsky
Vaadimi Semerenko
Sırbistan
Bobisa Todorovic
Doru Bosiok
Jovan Prokopljevic
Jugoslav Vlahovic
Milenko Kosanovic
Mileta Miloradovic
Sava Babic
Slobodan Obradovic
Vladan Nikolic
Vladimir Stankovski
Slovakya
Vladimir PAVLIK
Slovenya
Milan ALASEVIC
Tayland
Passaprawas A
- Chinoboonwat
Sittipunt Tumying
Türkiye
Ali ŞUR
Duru ÇİFTÇİ
Emrah ARIKAN
Engin SELÇUK
Halit KURTULMUŞ
H. D.
Kaan SAATÇİ
Lutfu ÇAKIN
Musa GÜMÜŞ
Musa KEKLİK
Oguz GÜREL
Oktay BİNGÖL
Omer ÇAM
Sait MUNZUR
Seyit SAATÇİ
Ukrayna
Alexander Dubovsky
Konstantin Kazanchev
Mykola Prynkovskyi
Oleksy Kustovsky
Slava Kazanevskyi
Valery Mohylnyy
Valery Momot
Vladimir Kazanevsky
Vietnam
Nguyen Huu Duc
Yeni Zelanda
Bob Darroch
Yunanistan
Konstantinos Tselios