6.05.2017

Sergiye Seçilenler.. 19. Porto Dünya Karikatür Festivali, Portekiz

Geleneksel yarışma "Turizm" ve "Portre Karikatür" olmak üzere iki bölümde düzenlenmişti..







Yarışma Kuralları:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/11/19th-porto-cartoon-world-festival.html
Seçilenler Listesi / PDF:
http://www.cartoonvirtualmuseum.org/imagens/orisodomundo/2017/cart_selecc_expo_XIXPC_2017.pdf

Seçilenler Listesi:
ABD
David Hafez
Felipe Galindo

Almanya
Ivan Prado
Martin Sura
Rainer Ehrt
Steffen Jahsnowski

Arjantin
Daniel Eduardo Varela

Avustralya
Louis Pol

Ávusturya
Husejin Hanusic
Stefan Wenczel

Azerbaycan
Seyran CAFERLI

Bélçika
Constantin Sunnerberg
Jason William Mclarnin
Luc Descheemaeker
Luc Vernimmen
Ludo Goderis
Mireille Michiels
Philippe Bossens
Stefaan Provijn

Beyaz Rusya
Marina Gorelova
Oleg Gutsol

Bósna Hersek
Resad Sultanovic

Brezilya
Alisson Ortiz Affonso
Bruno Hamzagic
Dalcio Machado
Deyvidson Thiago Lucas de Souza
Eder Santos
Edvaldo da Silva
Érico Junqueira Ayres
Fabricio Brito
Flávio R. C. Miranda
Geraldo Magela da Conceição
João Bosco de Azevedo
José António Costa
– Jota A
Junior Lopes
Luciano Santos Duarte
Luiz Carlos Fernandes
Neltair Abreu
Osvaldo da Silva Costa
Rafael Souza Sete
Raimundo Rucke
Robinson Silva
Ronaldo Cunha Dias
Samuel Rubens de Andrade
Silvano Mello

Bulgaristan
Alexandrov Valeri
Daniela Nikolova
Irien Trendafilov
Ivailo Tsvetkov
Nikolay Arnaudov Nikolay Karagyozov
Trayko Popov
Tsocho Peev
Valentin Georgiev

Çek Cumhuriyeti
Evzen David
Roman Kubec

Çin
Chan Shek Chuen
Guibao Gai
Li Hai Feng
Li Jing Shan
Liu Qiang
Zhao Yu Sheng

El Salvador
Ricardo Clement Alecus

Endonezya
Darsono
Didie Sri Widiyanto
Jitet Kustana
Muhammad Yusuf Siregar
Tommy Thomdean

Finlandiya
Heino Partanen
Synnove Dahlstrom
– Hilkner

Fransa
Antonio Mongiello NAPO

Hırvatistan
Milos Panig
Mojmir Mihatov

Nikola Listes


Hindistan
B.V. Panduranga Rao
Shankar Pamarthy

Hollanda
Jan Zandstra
Peter Nieuwendyk

İngiltere
Houmayoun Mahmoudi
Ross Thomson

Irak
Abbas Naseri
Akbar Torabpour
Alireza Labesh
Alireza Pakdel
Amir Arsalan Ahmadinejad
Aref Niazi
Efat Amjadipoor
Ehsan Ganji
Esmaeil Babaei
Faramarz Keshtkar
Hassan Omidi
Hossein Vaghari
Jalal Pirmarzabad
Mahboobeh Pakdel
Mahmood Nazari
Mohsen Asadi
Mohsen Farrokhi
Negin Naghiyeh
Saeed Sadeghi
Sanaz Khadem Yahyavi
Shahram Rezaei
Shirin Gholipour
Somaye Shoghi

İrlanda
Miroslaw Nowak

İskoçya
Aidan Bremner

İspanya
Adriana Mercedes Mosquera Soto
- NANI
Alberto Morales Ajubel
Arturo Molero
David Garcia Vivancos
David Pintor
David Vela
Joaquín Aldeguer
Juli Sanchis Aguado
Francisco Javier da Silva Irago
Omar Figueroa Turcios
Omar Pérez

İsrail
Grigori KATZ

İsviçre
Adriano CENTENO
Stefan HALLER

İsveç
Riber HANSSON




İtalya
Achille Superbi
Agim Sulaj
Alessandro Gatto
Andrea Bersani
Andrea Pecchia
Gabriele Corvi
Marco D’ Agostino
Marco D’ Angelis
Marco Fusi
Mariagrazia Quaranta
Marzio Mariani
Umberto Rigotti

Japonya
Shinji Iwamoto

Kanada
Behzad Ghafari
Diego Herrera

Karadağ
Darko Drljevic
Vjekoslav Bojat

Kazakistan
Aidarbek GAZIZOV

Kıbrıs
Huseyin ÇAKMAK

Kolombiya
Elena Ospina
José Andrés López Sandoval
Mauricio Parra
Raul Fernando Zuleta Sanchez

Kostarika
Alexander Rojas

Küba
Yoemnis Batista del Toro

Macaristan
Istvan Kelemen

Makedónya
Jordan Pop-Iliev

Méksika
Angel Boligan
Fernando Mendoza Resendiz
Oscar Manuel Rodriguez Ochoa
Pablo Sánchez

Mısır
Wesam Khalil

Myanmar
Ngai Oo
Nicarágua
Pedro Molina

Özbekistan
Makhmudjon Eshonkulov
Mirsaib Gazier
Nikolay Sviridenko

Peru
Pilar Muñoz
Walter Toscano

Polonya
Czeslaw Przezak
Grzegorz Szumowski
Henryk Cebula
Izabela Kowalska Wieczorek
Jacek Lanckoronski
Maciej Trzepalka
Marek Tofil
Pawel Stanczyk
Zygmunt Zaradkiewicz

Portekiz
Acácio Rouxinol
António Santos
- SANTIAGU
Augusto Cid
Aurélio Mesquita
Cristiana Rodrigues
Duarte Manuel Pereira Guerreiro
Fernando Miguel Camarneiro
Fernando Saraiva
Helder Teixeira Peleja
João Batel
João Tércio Guimarães
João Vasco Castro
Mário José Teixeira
Patrícia Ferreira
Paulo Fernandes
Paulo Pinto
Pedro Ribeiro Ferreira
Pedro Silva
Ricardo Ferreira
Romeu Cruz
Rui Rodrigues de Sousa
Vasco Gargalo

Romanya
Aurel Stefan Alexandrescu
Carmen Niculina Misaila
Constantin Ciosu
Cristian Topan
Doru Axinte
Liviu Stanilã
Marian Avramescu
Marin Cretu
Octavian Covaci
Pavel Constantin
Petry & Crisan
Teodora Sandu

Rúsya
Alexander Shmidt
Alexander Yakovlev
Dmitry Timofeichev
Mikhail Zlatkovsky
Vaadimi Semerenko

Sırbistan
Bobisa Todorovic
Doru Bosiok
Jovan Prokopljevic
Jugoslav Vlahovic
Milenko Kosanovic
Mileta Miloradovic
Sava Babic
Slobodan Obradovic
Vladan Nikolic
Vladimir Stankovski

Slovakya
Vladimir PAVLIK

Slovenya
Milan ALASEVIC

Tayland
Passaprawas A
- Chinoboonwat
Sittipunt Tumying

Türkiye
Ali ŞUR
Duru ÇİFTÇİ
Emrah ARIKAN
Engin SELÇUK
Halit KURTULMUŞ
Hicabi DEMİRCİ
Kaan SAATÇİ
Lutfu ÇAKIN
Musa GÜMÜŞ
Musa KEKLİK
Oguz GÜREL
Oktay BİNGÖL
Omer ÇAM
Sait MUNZUR
Seyit SAATÇİ

Ukrayna
Alexander Dubovsky
Konstantin Kazanchev
Mykola Prynkovskyi
Oleksy Kustovsky
Slava Kazanevskyi
Valery Mohylnyy
Valery Momot
Vladimir Kazanevsky

Vietnam
Nguyen Huu Duc

Yeni Zelanda
Bob Darroch

Yunanistan
Konstantinos Tselios