22 Nisan 2017 Cumartesi

Yedi Yetmiş Dergi 23 Nisan Özel sayısı.. "Çocuklar İçin Atatürk"

Çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak için önemli bir görev üstlenen dergide bu ay Cemal Süreya tanıtılıyor. Dergide deney, test ve oyunlar da yer alıyor. Yedi Yetmiş Dergi Nisan sayısında, 23 Nisan özel dosyası ile çıktı. Yedi yetmiş Dergi, çocuklar için öykülerle, çizgilerle Atatürk dosyası yaptı..


Yedi Yetmiş Dergi 23 Nisan Özel sayısı.. "Çocuklar İçin Atatürk"..


Çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak için önemli bir görev üstlenen dergide bu ay Cemal Süreya tanıtılıyor. Dergide deney, test ve oyunlar da yer alıyor..

Yedi Yetmiş Dergi Nisan sayısında, 23 Nisan özel dosyası ile çıktı. Yedi yetmiş Dergi, çocuklar için öykülerle, çizgilerle Atatürk dosyası yaptı..
Çocuk&Edebiyat&Kültür dergisi Yedi Yetmiş Dergi Nisan sayısında, 23 Nisan özel dosyası ile çıktı. Yedi yetmiş Dergi, çocuklar için öykülerle, çizgilerle Atatürk dosyası yaptı.
Dergide, Erk ACARER’in yazdığı, Mustafa DELİOĞLU’nun resimlediği Atatürk anekdotları yer alıyor. Sunay AKIN’ın ve Süleyman Bulut’un 23 Nisan ve Atatürk anlatımları ve Ömür KURT’un Yalova Köşkü hikayesi çocuklara bilinmeyen Atatürk’ü tanıtıyor. Şair Onur CAYMAZ’ın Atatürk ile ilgili bir şiiri de yer alıyor.

Haydar Ergülen’in edebiyat danışmanlığını, Barış İNCE’nin yayın yönetmenliğini yürüttüğü dergiye önceden çocuk eseri vermiş olan Feyza HEPÇİLİNGİRLER, Gülşah ELİKBANK, Canan TAN, Şermin ÇARKACI (Oyuncu Anne) gibi pek çok isim yazılarıyla katkı sundu.
Ayrıca çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak için önemli bir görev üstlenen dergide bu ay Cemal SÜREYA tanıtılıyor. Dergide deney, test ve oyunlar da yer alıyor.
---------------
Yedi Yetmiş Dergi / Twitter >>
Kaynaklar:
Oda Tv >>
YediYetmiş Dergi/ Facebook >>