Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

4.04.2017

37. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması, İstanbul, Türkiye

Konu: Serbest. En fazla 3 orijinal karikatürle katılmak mümkün. Sonuçlar 26 temmuz 2017 'de açıklanacak..
Yarışma bütün dünya karikatürcülerine açıktır. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerin yayınlanmış ya da yayınlanmamış olmaları aranmayacaktır.

Ankara / TÜRKİYE
14 Temmuz 2017
( P )

Katılım Koşulları
Yarışma bütün dünya karikatürcülerine açıktır. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerin yayınlanmış ya da yayınlanmamış olmaları aranmayacaktır.
Ancak daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.

Yarışma konusu serbesttir.

Yarışmaya üç karikatür ile katılınabilir. Gönderilecek karikatürlerin boyutları 30x40 cm'den büyük olmamalıdır. Karikatürler mutlaka orijinal olmalıdır. Katılanlar eserlerinin arkasına büyük harflerle adını, soyadını, adresini, telefon numarasını, ülkesini yazmalıdır. Sanatçılar kısa öz geçmişlerini karikatürlerine eklemelidir.

Karikatürler en geç 14 Temmuz 2017 tarihine kadar verilen adrese ulaşmış olmalıdır.

Sonuçlar 26 Temmuz 2017 günü açıklanacaktır.Yarışmaya katılan tüm karikatürler Karikatürcüler Derneği tarafından İstanbul Karikatür ve Mizah Merkezi'nde saklanacaktır. Yarışma karikatürleri bir albümde toplanacak, albüme girecek eserler ve sergilenmeye değer görülenler jüri tarafından seçilecektir. Eserleri sergilenenlere ve albümde yayınlananlara yarışma albümü gönderilecektir. Yarışmaya katılanlar bütün koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Ödüller
Büyük Ödül: 5000$
Başarı Ödülleri (5 Adet): 1000$
Özel Ödüller: 
Çeşitli kuruluşların, dernek, gazete, sanat dergileri, sendika, ajans ve kişilerin koyacakları özel ödüller.

Katılım Adresi:
37. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması
Karikatürcüler Derneği, Ankara Temsilciliği
Meşrutiyet Cad. Konur Sk. No: 31/10 Kat: 4 
Kızılay 06420 
Çankaya - ANKARA
TÜRKİYE

Kaynak:
http://www.karikaturculerdernegi.com/2017/04/37-uluslararasi-nasreddin-hoca-karikatur-yarismasi/


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.