Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

9.02.2017

"Üstü Kalsın!.."

Vahit AKÇA, Yener ÇAKMAK için yazdı ve çizdi..
"Sevgili Yener Abi, 1 oy bile sayılmayacak ama her zaman kayıtlarda bulabileceğimiz bir 'Hayır' diyerek gitti… 


"Sevgili Yener Abi, 1 oy bile sayılmayacak ama her zaman kayıtlarda bulabileceğimiz bir 'Hayır' diyerek gitti… 
Kafalarından 'Hayır' geçen ama belli ki ne yaptığını bilmeden 'Evet' diyecek milyonlarca insanın aksine; 'böyle bir yaşamın' felsefesine oturtulmuş, ileriye miras kalacak güçlü bir 'Hayır'la… 
Aslolan; sayıların, sanılanın ve niceliğin aksine, onurlu ve nitelikli bir adımdır yaşam… Ve aslında; her onurlu yaşam bir manifestodur, arda kalan.. 
Onun için 'Yener abi’ler' hep vardır.. Keşke, ‘Keşke’ demeseydik de, keşke ölümlerde ‘biraraya’ gelmeseydik. Ve belki, bir de 'Hayır'lar da.. Yine de '…üstü kalsın!'.. 
Saygılar, sevgiler Yener abi, hep ışıklar içinde kal!.." (Vahit AKÇA)

---


Yener ÇAKMAK
2014- Hasan SEÇKİN Sergisinden
(Fotograf: Vahit AKÇA)


Vahit AKÇA

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.