Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

15.02.2017

Tabriz Cartoon'da Önemli Ayrılık

Leila ALAIY üç yıldır sürdürdüğü habercilik görevini bıraktı..
İnternet üzerinden 16 yıldır yayın yapan karikatür haber sitesi "Tabriz Cartoon"un kadrosunda önemli bir ayrılık gerçekleşti.İnternet üzerinden 16 yıldır yayın yapan karikatür haber sitesi "Tabriz Cartoon"un kadrosunda önemli bir ayrılık gerçekleşti. Sitenin en önemli elemanı durumunda olan ve üç
yıldır dünya genelindeki karikatür haberlerine imza atan Leila ALAIY, bu görevinden ayrıldığını duyurdu. 

Leila ALAIY, Facebook sayfasından yaptığı "Hoşça kal dünya karikatürü" başlıklı kısa veda açıklamasında, "Sevgili dostlarım, üç yıldır Tabriz Cartoon için çalıştım. Haber ve başarılarınızı duyurmak benim için onurdu. Elveda 8000 haber.." diyerek ayrılığını karikatür dünyasına duyurmuş oldu.

Bu ayrılık karikatür çevrelerinde üzüntüyle karşılandı. Bazı karikatürcüler, ALAIY'in  geri dönmesi konusunda yaptıkları yorumlarla desteklerini dile getirirken, bir çoğu da yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek yeni yaşamında başarılar diledi.

Bu gelişmenin ardından Tabriz Cartoon, Leila ALAIY'e teşekkür ettiği ve yeni çalışma ekibine yer verdiği bir kısa haber yayınladı.

Faaliyet alanı Tebriz Karikatür Müzesi olan Tabriz Cartoon, aynı zamanda FECO'nun da (Federation of Cartoonists Organisation) İran'daki temsilcisi durumunda.

info@tabrizcartoons.com
www.tabrizcartoons.com

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.