Cartoon Magazin, Union of World Cartoonists, (January, February, March 2018) PDF >......... 'Kitap Karikatürleri' sergisi 03 - 31 Mart 2018, Zonguldak >.......... Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir >.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Sonuç.. 21. Euro-Kartoenale, Kruishoutem, Belçika


Ödül kazanan 8 çizerin isimleri belli oldu... Derecelendirme 8 Nisan'da ilan edilecek..
Belçika'nın Kruishoutem kentinde yapılan karikatür yarışmasında Ödül ve Mansiyon kazananlar açıklandı. 

Belçika'nın Kruishoutem kentinde yapılan "21th Euro-Kartoenale European Cartoon Contest 2017, Kruishoutem, Belgium" karikatür yarışmasında Ödül ve Mansiyon kazanan çizerlerin isimleri açıklandı. 

Ancak kimin hangi derecede ödül (ve Mansiyon)
alacağı ise 8 Nisan 2017 tarihinde yarışma organizasyonu tarafından ilan edilecek.  
8 Ocak 2017 son katılım tarihi olan yarışmanın onusu "Ruh" (The Soul) olan yarışmada 8 çizer ödül kazandı. Yarışmaya 5 kıtadan  ve 82 ülkeden 782 karikatürcü katıldı.

Uluslararası jüri 27 Ocak'ta bir araya gelerek sergi, katalog ve ödül kazanan kişilerin karikatürlerini belirledi.

Türkiye'den Ali ŞUR, Erdal ERTÜRK ve Musa GÜMÜŞ'ün eserleri sergiye alınırken; Engin SELÇUK, Eray ÖZBEK, Kaan SAATÇİ, Kürşat ZAMAN ve Ömer ÇAM'ın eserleri de sergiyle birlikte kataloga alındı.

Yarışmaya katılmış çizerlerin çalışmalarının, sergiye ve kataloga alınıp alınmadığı, "Katılımcı Listesi" sayfasından görülebilir. 

Sergi, 9 Nisan - 18 Haziran 2017 tarihleri ​​arasında Avrupa Karikatür Merkezi Kruishoutem - Belçika'da (ECC) gerçekleşecek. Bu tarihden sonra küçük bir sergi, Belçika ve yurt dışında farklı yerlerde dolaşacak.

Ödül ve Mansiyon Kazanan Çizerler:
(Alfabetik Sırama İle..)
Jean-Claude SALEMI, Belçika
Jean-Loic BELOM, Fransa
Joao Basco Jaco De AZEVEDO, Brezilya
Marilena NARDI, İtalya
Mihai IGNAT, Romanya
Peter NIEUWENDIJK, Hollanda
Saman TORABI, İran
Stefaan PROVIJN, Belçika

Yarışma Şartnamesi:
https://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/10/21th-euro-kartoenale-european-cartoon.html
Website:
https://www.ecc-kruishoutem.be/

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.