Gırgır Mizah Dergisi Kapatıldı

🔴Kapatılan yayınlar arasına mizah dergisi Gırgır da dahil oldu. Son sayısında yayınladığı bir karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan Gırgır Mizah mizah dergisinin yeni sayısında Hz. Musa ile ilgili bir karikatür yayımlandı. 



Gırgır Mizah Dergisi Kapatıldı..

Haftalık olarak yayımlanan Gırgır mizah dergisinin yeni sayısında Hz. Musa ile ilgili bir karikatür yayımlandı. Karikatürde Hz. Musa'ya ve İslam'a hakaret edildiğini düşünen bir çok kişi sosyal medyadan dergiye tepki gösterdi. 




Kapatılan yayınlar arasına mizah dergisi Gırgır da dahil oldu..
Son sayısında yayınladığı bir karikatürle kamuoyunda büyük tepki toplayan Gırgır Mizah Dergisi kapatıldı. Yayıncı şirketin avukatı, "Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Haftalık olarak yayımlanan Gırgır mizah dergisinin yeni sayısında Hz. Musa ile ilgili bir karikatür yayımlandı. Karikatür'de Hz. Musa'ya ve İslam'a hakaret edildiğini düşünen bir çok kişi sosyal medyadan dergiye tepki gösterdi. 
Bir döneme damgasını vuran ve Türkiye'nin en çok satan fakat zamanla el değiştirerek ve bir süre de Sözcü Gazetesi'nin ilavesi olarak yayın yaşamını sürdüren Gırgır Mizah Dergisi artık satılmayacak.

Tepkiler üzerine derginin Twitter hesabından "Yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle basım öncesi fark edilmeyen bu "berbat" karikatür nedeniyle incitmiş olduğumuz herkesten özür dileriz." mesajı paylaşıldı.
#GırgırDergisiKapatılsın etiketi ile paylaşılan ve "Charlie Hebdo" katliamı örnek gösterilerek dergiyi tehdit eden mesajlar da yer aldı.

Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur..

​Yayıncı şirketin avukatı şu açıklamayı yaptı:

“Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. 

Bu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi, yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Kasti bir tutum söz konusudur. 
Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız.” ⬤
---------------
Gırgır Mizah Dergisi / Vikipedi >>
(Kaynaklar):
Sputnik News >>
Medyanoz / Twitter >>
Maydanoz. org >>

Hz. Musa karikatürü yayınlandığında tepki çekmişti.
#GırgırDergisiKapatılsın 
hashtagindenin ardından derginin kapatıldığı
kamuoyuna duyuruldu.