Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.02.2017

Yener ÇAKMAK.. (1950-07.02.2017)

Yener ÇAKMAK 7 Şubat 2017 tarihinde yaşama veda etti..
1950 İstanbul doğumlu Yener ÇAKMAK, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim - İş Bölümü mezunu. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü oyunlarında rol aldı.1950 İstanbul doğumlu Yener ÇAKMAK, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim - İş Bölümü mezunu. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü oyunlarında rol aldı. Aynı yıllarda İstanbul Radyosu Çocuk Saati oyunları ekibine katıldı. Daha sonra özel tiyatrolara
geçti. Kadıköy Sezer Sezin - Üner İlsever Tiyatrosu / İl Tiyatrosu ve Tevfik Gelenbe Turne Tiyatrosu'nda oynadı.

Kısa bir süre sahnelerde arkadaşı Ümit Sinan TOPÇUOĞLU ile Buzdolapları adıyla komedyenlik yaptı.
1969 - 1989 yılları arasında oyuncu, yapımcı, senarist, yönetmen,kameraman olarak çok sayıda foto roman yaptı.1969 yılında film yapımcısı yönetmeni Kayahan ARIKAN'a hem sanat danışmanlığı yaptı, hem de filmlerinde oynadı.

Karikatürcüler Derneği üyesi oldu. Derneğin etkinliklerinde yer aldı. Gazete, dergi yayınlarında foto muhabirliği, grafikerlik, sayfa sekreterliği gibi çeşitli dallarda çalışmalar yaptı. Yayınelerine kitap resimlemeleri, yazarlık yaptı. Bir yıl Antalya Gazi Paşa Lisesi'nde Resim - İş öğretmenliği yaptı. Basın sektöründen emekli oldu. Sinema, karikatür, çizgi roman konularında araştırmalarda bulundu.İnternet sitelerine yazılar yazdı.

---


    

        

   
   
      

   

             

   

    
   
   
***

İsim Listesi:
Ali OLGUN
Çinte
Erdoğan KARAYEL - Germany D
Halil İ. YILDIRIM
Hayati BOYACIOĞLU
H. D.
İbrahim TUNCAY
Köksal ÇİFTÇİ
Kurtuluş AYYILDIZ
Lütfü ÇAKIN
Mehmet Saim BİLGE
Muhittin KÖROĞLU
Murat SAYIN
Necmi YALÇIN
Oğuz DEMİR
Oğuz GÜREL
Orhan BÜYÜKDOĞAN
Özgün UYSAL
Saadet DEMİR YALÇIN
Sevdakar ÇELİK
Sezer ODABAŞIOĞLU
Vahit AKÇA
Yaşar Kemal TURAN

---
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.