Cartoon Magazin, Union of World Cartoonists, (January, February, March 2018) PDF >......... 'Kitap Karikatürleri' sergisi 03 - 31 Mart 2018, Zonguldak >.......... Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir >.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Eski Fotograflar

Bir zamanlar Yener ÇAKMAK.. (1950 - 07.02.2017)..
Yener ÇAKMAK, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim - İş Bölümü mezunu. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü oyunlarında rol aldı. 
Yener ÇAKMAK, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim - İş Bölümü mezunu. İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü oyunlarında rol aldı. Aynı yıllarda TRT İstanbul Radyosu Çocuk Saati oyunları ekibine katıldı. Daha sonra özel tiyatrolara geçti. Kadıköy Sezer
Sezin - Üner
İlsever Tiyatrosu / İl Tiyatrosu ve Tevfik Gelenbe Turne Tiyatrosu'nda oynadı.

Kısa bir süre sahnelerde arkadaşı Ümit Sinan TOPÇUOĞLU ile "Buzdolapları" adıyla komedyenlik yaptı.
1969 - 1989 yılları arasında oyuncu, yapımcı, senarist, yönetmen,kameraman olarak çok sayıda foto roman yaptı.1969 yılında film yapımcısı yönetmeni Kayahan ARIKAN'a hem sanat danışmanlığı yaptı, hem de filmlerinde oynadı.

Karikatürcüler Derneği üyesi ÇAKMAK. Gazete, dergi yayınlarında foto muhabirliği, grafikerlik, sayfa sekreterliği gibi çeşitli dallarda çalışmalar yaptı. Yayınelerine kitap resimlemeleri, yazarlık yaptı. Bir yıl Antalya Gazi Paşa Lisesi'nde Resim - İş öğretmenliği yaptı. Basın sektöründen emekli oldu. 
Sinema, karikatür, çizgi roman konularında araştırmalarda bulundu.İnternet sitelerine yazılar yazdı.
Yener ÇAKMAK, 7 Şubat 2017 Salı günü yaşama veda etmişti.

Arşiv - Yener ÇAKMAK Haberleri >
Eski Fotograflar >

---
Yener ÇAKMAK, en ön srada, sol başta   

   

   

   

   

   

   

---

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.