Turhan SELÇUK'a Yazılan Mektup

🔴Tarih Dergisi, Yılmaz BÜYÜKERŞEN'i, 59 yıl önce Turhan SELÇUK'a yazdığı mektupla buluşturdu..59 yıllık mektubun hikayesini, Caner GÜRELLER’in kaleminden dört sayfa olarak yayımladı. Turhan SELÇUK'un orjinal karikatürlerini..


Turhan SELÇUK'a Yazılan Mektup..

Tarih Dergisi Ocak 2017 sayısında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN’in 20 yaşında, ünlü karikatürcü Turhan SELÇUK’a yazdığı 59 yıllık mektubun hikayesini, Caner GÜRELLER’in kaleminden dört sayfa olarak yayımladı.Tarih Dergisi Ocak 2017 sayısında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz BÜYÜKERŞEN’in 20 yaşında, ünlü karikatürcü Turhan SELÇUK’a yazdığı 59 yıllık mektubun hikayesini, Caner GÜRELLER’in kaleminden dört sayfa olarak yayımladı.

Turhan Selçuk’un orijinal karikatürlerini toplayan koleksiyoner Çağrı ÇALIŞIR’ın bir sahaftan
aldığı çerçevesi yıpranmış karikatürün arkasından çıkan bir zarfın içinden çıkan 59 yıllık mektuptan yola çıkan Tarih Dergisi yazarı Caner GÜRELLER, mektubun sahibi Yılmaz BÜYÜKERŞEN ile buluşarak, güzel 
ayrıntılar ve sürprizlerle karşılaştı.

Tarih Dergisi’nde, “Yılmaz Büyükerşen’den Turhan SELÇUK’a 59 yıllık mektubun keşfi ve sürpriz üzerine sürpriz!” başlığıyla yer alan yazı, “Her şey, koleksiyoner Çağrı ÇALIŞIR’ın geçenlerde bir sahaftan aldığı orijinal Turhan SELÇUK karikatürüyle başladı." satırlarıyla devam etti.

Karikatürün arkasındaki yıpranmış koruyucu bez, bir mektubu da saklıyordu! 
Usta çizerin sakladığı mektup 1957 tarihliydi ve 20 yaşındaki Yılmaz BÜYÜKERŞEN tarafından yazılmıştı. 
Tarih Dergisi ekibi, Eskişehir'de BÜYÜKERŞEN ile buluşurlar. Turhan SELÇUK’a yazdığı mektupla karşılaşan BÜYÜKERŞEN şaşırdı ve duygulandı. 59 yıl sonra bir sürpriz ile karşısına çıkarılan mektubunu aldı ve içeriğine hiç bakmadan herkesin duyacağı bir sesle okumaya başladı”.
Böyle devam eden yazının tamamını Tarih Dergisi'nde okuyabilirsiniz. ⬤
---------------
Tarih Dergisi >>
Kaynak >>