Okullarda Karikatür Günleri

Öğrenciler gün boyu ebrudan karikatüre, yogadan zumbaya, ritmden arp dinletisine kadar sanat ve sporun çeşitli dallarını tanıma ve deneme fırsatı bulacak..
Çocukları küçük yaşlarda sanat ve sporla tanıştırmayı amaçlayan “Piri Sanat Günleri” başladı. 

Çocukları küçük yaşlarda sanat ve sporla tanıştırmayı amaçlayan “Piri Sanat Günleri” başladı. 
Güzelbahçe Özel Piri Reis Okulları Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla bu yıl 3.kez düzenlenen etkinliklerde ana sınıfından 8. sınıfa kadar öğrenciler gün boyu ebrudan karikatüre, yogadan zumbaya, ritmden arp dinletisine kadar sanat ve sporun çeşitli dallarını tanıma ve deneme fırsatı bulacak.
Karikatürcü Mustafa YILDIZ, 3 gün boyunca Piri Reis Okulu'nda ayrı ayrı sınıflarda atölye çalışmaları yaptı. Açtığı sergi öğrencilerin ilgi odağı oldu.
YILDIZ, geçen hafta TAKEV okulları Karşıyaka ve Narlıdere’de yine sergiler açmış, karikatür atölyeleri düzenlemişti. Öğrencilere Bayraklı Mizah Dergisi ve karikatür albümleri hediye eden YILDIZ, ayrıca çizilen karikatürleri gazetelerde mizah sayfası yaptı.
Önümüzdeki ay Uluslararası Kültür Eğitim ve Bilim Okulları'nda (UKEB) “Barış” konulu sergi açacak olan YILDIZ, karikatür atölyesi de düzenleyecek.