Kazananlar.. 1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması

1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması 2016, İstanbul, Türkiye.. Yeşilay tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması" sonuçlandı. Konusu "Bağımlılıklar" (Uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar..

---

Kazananlar.. 1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması..

Yeşilay tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması" sonuçlandı. Konusu "Bağımlılıklar" (Uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı) ve insana/topluma verdiği zararları) olan yarışmaya 65 ülkeden, 510 kişi 1225 karikatürle katıldı..Yeşilay tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması" sonuçlandı.
Konusu "Bağımlılıklar" (Uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı) ve
insana/topluma verdiği zararları) olan yarışmaya 65 ülkeden, 510 kişi 1225 karikatürle katıldı.


Yarışmada Türkiye'den  İsmail BÜKEN'in karikatürü Büyük Ödül'e layık görülürken, İsrail'den İlya KATZ, İran'dan Bahman Jalali NOKANDEH, Belçika'dan Luc DESCHEEMAEKER, Brezilya'dan Silvano MELLO ve Rusya'dan Andrei POPOV'un karikatürlerine de Başarı Ödülü verildi.

Birinciliği elde eden yarışmacının 3 bin USD, başarılı bulunun 5 yarışmacının ise 500'er USD ve başarı plaketi ile ödüllendirileceği Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın seçici kurulunda Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, Karikatürist Yrd. Doç. Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU, Karikatürist Muhittin KÖROĞLU ve onur konuğu İranlı Karikatürcü Mehdi AZIZI yer aldı.
Dereceye giren eserler Yeşilay Haftası’nda sergilenecek

Kazananlar
Birincilik Ödülü: İsmail BÜKEN, Türkiye

Başarı Ödülleri: 
Luc DESCHEEMAEKER, Belçika
Ilya KATZ, İsrail
Bahman Jalali NOKANDEH, İran
Silvano MELLO, Brezilya
Andrei POPOV, Rusya
---------------
Katılım Koşulları- (TUR) - >>>
Katılım Koşulları-(ENG) ->>>
(Kaynak: artı49.com)


Jüri


Büyük Ödül
İsmail BÜKEN
Türkiye

Başarı Ödülü
Luc DESCHEEMAEKER
Belçika

Başarı Ödülü
Ilya KATZ
İsrail

Başarı Ödülü
Bahman Jalali NOKANDEH
İran

Başarı Ödülü
Silvano MELLO
Brezilya

Başarı Ödülü
Andrei POPOV
Rusya