Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

14.01.2017

Kazananlar.. 1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması

1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması 2016, İstanbul, Türkiye..
Yeşilay tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması" sonuçlandı.Yeşilay tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması" sonuçlandı.

Konusu "Bağımlılıklar" (Uyuşturucu madde, tütün, alkol, teknoloji, kumar bağımlılığı) ve
insana/topluma verdiği zararları) olan yarışmaya 65 ülkeden, 510 kişi 1225 karikatürle katıldı.


Yarışmada Türkiye'den  İsmail BÜKEN'in karikatürü Büyük Ödül'e layık görülürken, İsrail'den İlya KATZ, İran'dan Bahman Jalali NOKANDEH, Belçika'dan Luc DESCHEEMAEKER, Brezilya'dan Silvano MELLO ve Rusya'dan Andrei POPOV'un karikatürlerine de Başarı Ödülü verildi.

Birinciliği elde eden yarışmacının 3 bin USD, başarılı bulunun 5 yarışmacının ise 500'er USD ve başarı plaketi ile ödüllendirileceği Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın seçici kurulunda Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Yeşilay Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, Karikatürist Yrd. Doç. Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU, Karikatürist Muhittin KÖROĞLU ve onur konuğu İranlı Karikatürcü Mehdi AZIZI yer aldı.
Dereceye giren eserler Yeşilay Haftası’nda sergilenecek

Kazananlar:
Birincilik Ödülü
 İsmail BÜKEN, Türkiye
Başarı Ödülleri
Luc DESCHEEMAEKER, Belçika
Ilya KATZ, İsrail
Bahman Jalali NOKANDEH, İran
Silvano MELLO, Brezilya
Andrei POPOV, Rusya

Katılım Koşulları- (TUR) - >>>
Katılım Koşulları-(ENG) ->>>
(Kaynak: artı49.com)

Jüri

Büyük Ödül
İsmail BÜKEN
Türkiye

Başarı Ödülü
Luc DESCHEEMAEKER
Belçika

Başarı Ödülü
Ilya KATZ
İsrail

Başarı Ödülü
Bahman Jalali NOKANDEH
İran

Başarı Ödülü
Silvano MELLO
Brezilya

Başarı Ödülü
Andrei POPOV
RusyaCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.