Asterix Çizerinin Şanssızlığı

🔴Fransız çizgi roman sanatçısı ve Asterix'in çizeri 1927 doğumlu Albert UDERZO'nun evinde yangın çıktı. Bu yangında, Frankofon ekolünün en önemli temsilcilerinden biri olan UDERZO'nun eviyle birlikte eserleri de kül oldu..


Asterix Çizerinin Şanssızlığı..


Fransız çizgi roman sanatçısı ve Asterix'in çizeri 1927 doğumlu Albert UDERZO'nun evinde yangın çıktı. Bu yangında, Frankofon ekolünün en önemli temsilcilerinden biri olan UDERZO'nun eviyle birlikte eserleri de kül oldu.


Çizer Albert UDERZO'nun eviyle birlikte eserleri yangında kül oldu..
Fransız çizgi roman sanatçısı ve Asterix'in çizeri 1927 doğumlu Albert UDERZO'nun evinde yangın çıktı.

Fransız çizgi roman sanatçısı ve Asterix'in çizeri 1927 doğumlu Albert UDERZO'nun evinde yangın çıktı. Bu yangında, Frankofon ekolünün en önemli temsilcilerinden biri
olan UDERZO'nun eviyle birlikte eserleri de kül oldu.
2016 Aralık ayı sonunda Alberto UDERZO'nun Fransa'nın Tartre-Gaudran kentindeki evinde bir yangın meydana geldi. Bu yangında 90 yaşındaki çizerin eserleri ev ile birlikte yanarak kül oldu.

Elektrik devresinden çıkan kısa devre sebepli yangın yüzünden, ünlü çizerin birçok önemli çalışmasının yok olduğu açıklandı.
Bir "Mirage 2000" üçağından oluşan bu evi UDERZO atölye olarak kullanıyordu ve bütün çalışmaları, çizimleri burada bulunuyordu.
UDERZO, 2011 yılında emekliye ayrıldığını açıklamıştı. O, altı yıllık dönemde ne gibi yeni çalışmalar yaptığını asla göremeyecek olmamız gerçekten de büyük bir üzüntü kaynağı.
---------------
Albert UDERZO / Vikipedi (TR) >>
Albert UDERZO / Vikipedi (EN) >>
İlgili Haber >>
Ayrıca Bakınız >>

Albert UDERZO