Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

27.01.2017

1. Uluslararası Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması, Kocaeli, Türkiye

Bilge Şehir Kocaeli Uluslararası Karikatür Yarışması'nın ödül töreni 13/21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Kocaeli'de yapılacaktır..
Kocaeli / TÜRKİYE
21 Nisan 2017
(  @ )
Ön Elemeyi Geçenler
( P )

Amaç: Kitap ve Medeniyet konusunda farkındalık oluşturmak. Kültürel açıdan özgün eserler üretilmesini sağlamak. Kitap ve medeniyet bağlamında gençlerde vatan sevgisini, kültürel
miras bilincini, sosyal hayatta kültürün önemini, kültürel sosyal sorumluluk bilincini, kültürün
barışa olan katkısını ve kültürün şehir hayatındaki önemini kavramlar ve konular üzerinden bilinç kazandırmak.

Konu: Kitap ve Medeniyet
"Kitap ve Medeniyet" konusunun karikatürcüler tarafından gençlik, vatan sevgisi,
 kültür, sosyal hayat, sosyal sorumluluk, barış, şehir hayatı gibi kavramlar ve konular üzerinden zenginleştirici bir perspektifle karikatürlerle işlenmesi beklenmektedir. 

Bilge Şehir Kocaeli Uluslararası Karikatür Yarışması her yıl Türkiye'nin Kocaeli ilinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

Yarışmacı eserini kocaelicartoon@gmail.com adresine irtibat bilgisi, telefon ve özgeçmişi ile birlikte gönderir. Ön elemeyi geçen adaylar eserinin orjinalini posta / kargo / elden gönderir / teslim eder.

Gönderilen karikatürler en fazla A3 (29,7 x 42cm) ölçülerinde 300DPI olacak şekilde en fazla 5MB, JPG formatında olmalıdır.

Yarışmaya son katılma tarihi 21 Nisan 2017 Cuma günüdür.Katılım FORMUCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.