1. Uluslararası Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması, Kocaeli, Türkiye

🔴AmaçKitap ve Medeniyet konusunda farkındalık oluşturmak. Kültürel açıdan özgün eserler üretilmesini sağlamak. Kitap ve medeniyet bağlamında gençlerde vatan sevgisini, kültürel miras bilincini, sosyal hayatta kültürün..


1. Uluslararası Bilge Şehir Kocaeli Karikatür Yarışması, Kocaeli, Türkiye..

Kocaeli / TÜRKİYE
21 Nisan 2017
(@)
Ön Elemeyi Geçenler
(P)

Amaç: Kitap ve Medeniyet konusunda farkındalık oluşturmak. Kültürel açıdan özgün eserler üretilmesini sağlamak. Kitap ve medeniyet bağlamında gençlerde vatan sevgisini, kültürel
miras bilincini, sosyal hayatta kültürün önemini, kültürel sosyal sorumluluk bilincini, kültürün
barışa olan katkısını ve kültürün şehir hayatındaki önemini kavramlar ve konular üzerinden bilinç kazandırmak.

Konu: Kitap ve Medeniyet
"Kitap ve Medeniyet" konusunun karikatürcüler tarafından gençlik, vatan sevgisi,
 kültür, sosyal hayat, sosyal sorumluluk, barış, şehir hayatı gibi kavramlar ve konular üzerinden zenginleştirici bir perspektifle karikatürlerle işlenmesi beklenmektedir. 

Bilge Şehir Kocaeli Uluslararası Karikatür Yarışması her yıl Türkiye'nin Kocaeli ilinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.
Yarışmacı eserini kocaelicartoon@gmail.com adresine irtibat bilgisi, telefon ve özgeçmişi ile birlikte gönderir. Ön elemeyi geçen adaylar eserinin orjinalini posta / kargo / elden gönderir / teslim eder.

Gönderilen karikatürler en fazla A3 (29,7 x 42cm) ölçülerinde 300DPI olacak şekilde en fazla 5MB, JPG formatında olmalıdır.
Yarışmaya son katılma tarihi 21 Nisan 2017 Cuma günüdür.
---------------

Katılım FORMU