Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

11.12.2016

Çizgi Romancı İsmail KOÇ Patlamada Yaşamını Yitirdi

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısında ölen sivil yurttaşlar arasında KOÇ da bulunuyor..
Çizgi roman çizeri İsmail KOÇ, İstanbul'daki terör saldırısında yaşamını yitirdi. 


Çizgi roman çizeri İsmail KOÇ, İstanbul'daki terör saldırısında yaşamını yitirdi. 

10 Aralık 2016 Cumartesi akşam saat 22:30'da Beşiktaş stadı yanında gerçekleşen iki bombalı terör saldırısında 30'u polis olmak üzere 38 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Olayda yaşamını yitiren sivil yurttaşlardan biri de, İsmail KOÇ. 
İsmail KOÇ, reklam dünyasında önemli çalışmalara imza atmış bir çizerdi. KOÇ, iki adet çocuk kitabının da çizimlerini yapmıştı.
İsmail KOÇ için yetenekli ve gelecek vaat eden, sevgiyle dolu, aydın bir bir kişilik olduğu belirtiliyor.

Çizer Gürcan GÜRSEL'in de öğrencisi olan İsmail KOÇ için GÜRSEL, Facebook hesabından şu satırları paylaştı: "Dünkü Bombalı katliamda eski öğrencim, meslektaşım, çizer arkadaşım Ismail KOÇ'u kaybetmişiz. Yakın çevresi İskoç derdi. Daha yeni evini ve atölyesini görüp kahve içecektik... Kampa gidecek, motor sürecektik... 'Yollardan çıkacaktık' oysa... Çok üzgünüm... Tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum..."

(Kaynak & İlgili Haber):
http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com.tr/
(Köksal ÇİFTÇİ'nin Facebook'tan paylaştığı duyuru)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.