10 Aralık 2016 Cumartesi

Bayraklı'da Ödül Töreni

“Hayvan Sevgisi ve Deve Güreşi” konulu 2. Ulusal Karikatür Yarışması ödül töreni ve sergisi 15 Aralık 2016 Perşembe günü gerçekleşecek.. 
Yarışmaya 156 çizer toplam 245 karikatürle katılmıştı.. Bayraklı Belediyesi'nin düzenlediği “Hayvan Sevgisi ve Deve Güreşi” konulu 2. Ulusal Karikatür Yarışması ödül töreni ve sergisi 15 Aralık 2016 Perşembe günü gerçekleşecek.

Bayraklı Belediyesi'nin düzenlediği “Hayvan Sevgisi ve Deve Güreşi” konulu 2. Ulusal Karikatür Yarışması ödül töreni ve sergisi 15 Aralık 2016 Perşembe günü gerçekleşecek. 75. Yıl Kültür Merkezi’nde, saat 18.00’da yapılacak törene Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KARABAĞ, meclis üyeleri, ödül alan sanatçılar ve sanatseverler katılacak. 
Aynı zamanda fotoğraf yarışması ödül töreni de gerçekleşecek, daha sonra kokteyl verilecek.
156 çizerin toplam 245 karikatürle katıldığı yarışmanın seçici kurulu Mustafa YILDIZ, Menekşe ÇAM, Taner SARIÇAM, Özhan MERCAN, Mehmet Ali GÜNEŞ ve Cemal İLKBAHAR’dan oluşmuştu.
Yarışmada birinci Mehmet ZEBER, ikinci Ebru KESKİN, üçüncü Mehmet KAHRAMAN olmuştu.
Halit KURTULMUŞ (Aytoslu), Murteza ALBAYRAK, Hekim Ali BABACAN mansiyon ödülüne değer bulunurken, 18 yaş altı Teşvik Ödüllerini Deniz MERCEN, Semanur GÖK, Nehir MERCEN kazandı. Özel ödüller; İsmail ÇELEBİ, Rümeysa Gül TUNÇ ve Furkan YILMAZ’ın olmuştu.
Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi ayni gün faklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ödül törenine katılacak olan sanatçılar ile saat 16.00’da workshop gerçekleştirecek.