5.11.2016

“Engelsizmir” Karikatür Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

Dereceye girenler ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU'nun elinden aldı.. Engellilere yönelik uluslararası kongreye imzasını atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engelsizmir 2016 kapsamında organize edilen sanat yarışmalarının ödüllerini de törenle dağıttı. 


“Engelsizmir” Karikatür Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı..

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Uluslararası Engelsizmir 2016 Kongresi' kapsamında -düzenlediği uluslararası karikatür ile ulusal kısa film yarışmalarında dereceye girenler, ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU'nun elinden aldı.Engellilere yönelik uluslararası kongreye imzasını atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Engelsizmir 2016 kapsamında organize edilen sanat yarışmalarının ödüllerini de törenle dağıttı. 


Ödül kazanan çizerler İzmir Büyükşehir
Belediye Başkanı
Aziz KOCAOĞLU ile birlikte

Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği 'Engelsiz Engelliler' başlıklı 'Engelsizmir 2016 Ulusal Kısa Film Yarışması' ve 'Engelleri Kaldıralım' başlıklı 'Engelsizmir 2016 Uluslararası Karikatür Yarışması' yine büyük ilgi gördü.


Fuar İzmir'de düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU da katıldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin engellilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği 'Engelleri Kaldıralım' konulu uluslararası karikatür yarışmasına 31 ülkeden 205 karikatür sanatçısı, 624 eserle katıldı.

Muammer KOTBAŞ
Türkiye
(Üçüncülük Ödülü)Yarışmada; İran'dan Hamed Mortozavı ALAVI birinci, Polonya'dan Karolina GNITEREK ikinci ve Türkiye'den Muammer KOTBAŞ üçüncü olmuştu.

Kazakistan'dan Galym BORANBAYEV, Türkiye'den Kaan SAATÇİ ve İran'dan Saeed SADEGHI de mansiyon ödülü almaya hak kazanan isimlerdi. (Haber: Cartoon Colors)


Saeed SADEGHI
İran
(Mansiyon Ödülü)Kaan SAATÇİ
Türkiye
(Mansiyon Ödülü)

Mustafa YILDIZ
Türkiye
(Sergileme)

(Fotograflar: Mustafa YILDIZ-Muammer KOTBAŞ)