Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

22.11.2016

Birincilik Türkiye'ye

Portre çizeri Armağan YÜKSEL'in "Benedict CUMBERBATCH" karikatürü birinciliği kazandı..
2008 yılında yayın yaşamına başlayan ve 2009 yılından bu yana belirli aralıklarla portre karikatür yarışması düzenleyen "Witty Graphy" internet sitesinin yeni yapılan yarışmasında büyük ödül Türkiye'ye geldi.2008 yılında yayın yaşamına başlayan ve 2009 yılından bu yana belirli aralıklarla portre karikatür yarışması düzenleyen "Witty Graphy" internet sitesinin yeni yapılan yarışmasında büyük ödül Türkiye'ye geldi.

Çalışmalarını Ankara'da sürdüren Armağan YÜKSEL; yarışmanın, Kasım ayının ilk yarısındaki düzenlenen bölümünün birinciliğini kazandı. 

6 kişilik bir ekiple hazırlanan ve dünya portre çizerleri ile karikatürcülere açık Online topluluk sayfasının son yarışmasının konu kişisi, tanınmış İngiliz aktör ve yapımcı Benedict CUMBERBATCH idi. 


Armağan YÜKSEL

Türkiye'den Armağan YÜKSEL'in "Altın Kupa"yı (Gold Cup) kazandığı yarışmanın ikinciliğini (Silver Cup) Venezzuela'dan Jose Rodriguez MOTA ve üçüncülüğü de (Bronze Cup) Filipinler'den John 'Ambo' HENSON kazandı. 

Sinema, sanat, edebiyat, spor, siyaset vb. dünyasının tanınmış ve ünlülerinin portrelerinin karikatür çizimleri için sık aralıklarla yarışma düzenleyen sitede, bu yarışmalar sonucu bir de, "kazananlar ligi" oluşturulmuş. 

Şu ana dek 136 kişinin girebildiği bu ligde Türkiye'yi temsil eden Armağan YÜKSEL, 1 altın, 2 gümüş ve 6 bronz toplam 9 ödülle 22. sırada yer alıyor. Ligin birinci sırasında İngiltere'den Euan MACTAVISH adlı çizer toplam 57 ödülle (15 altın, 21 gümüş, 21 bronz) bulunuyor.

Sayfanın Türkiye'den diğer üyeleri şunlar: Ahmet AYKIN, Mehmet Ali GÜNEŞ, Menekşe ÇAM, Rıfat KÜÇÜKŞAHİN, Serkan UTLU, Şahan NOYAN ve Tamay DOĞDU.

Bağlantılar:
İlgili Haber:
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/11/bir-portre-calsmasnn-eskiz-asamas.html
Kaynak:
http://www.wittygraphy.com/contest/1000211/benedict-cumberbatch
Web:
http://www.wittygraphy.com/
Armağan YÜKSEL Portre Çalışmalaları
http://www.wittygraphy.com/armoni
Video:
https://www.facebook.com/armaganyuksel/videos/vb.709078282/10154370521228283/?type=2&theater
Facebook:
https://www.facebook.com/armaganyuksel


Birincilik:
Armağan YÜKSEL
Türkiye


İkincilik:
Jose Rodriguez MOTA
Venezuela


Üçüncülük:
John "Ambo" HENSON
FilipinlerCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.