22 Kasım 2016 Salı

Birincilik Türkiye'ye

Portre çizeri Armağan YÜKSEL'in "Benedict CUMBERBATCH" karikatürü birinciliği kazandı..
2008 yılında yayın yaşamına başlayan ve 2009 yılından bu yana belirli aralıklarla portre karikatür yarışması düzenleyen "Witty Graphy" internet sitesinin yeni yapılan yarışmasında büyük ödül Türkiye'ye geldi.

Armağan YÜKSEL

2008 yılında yayın yaşamına başlayan ve 2009 yılından bu yana belirli aralıklarla portre karikatür yarışması düzenleyen "Witty Graphy" internet sitesinin yeni yapılan yarışmasında büyük ödül Türkiye'ye geldi.


Çalışmalarını Ankara'da sürdüren Armağan YÜKSEL; yarışmanın, Kasım ayının ilk yarısındaki düzenlenen bölümünün birinciliğini kazandı. 
6 kişilik bir ekiple hazırlanan ve dünya portre çizerleri ile karikatürcülere açık Online topluluk sayfasının son yarışmasının konu kişisi, tanınmış İngiliz aktör ve yapımcı Benedict CUMBERBATCH idi. 

Türkiye'den Armağan YÜKSEL'in "Altın Kupa"yı (Gold Cup) kazandığı yarışmanın ikinciliğini (Silver Cup) Venezzuela'dan Jose Rodriguez MOTA ve üçüncülüğü de (Bronze Cup) Filipinler'den John 'Ambo' HENSON kazandı. 
Sinema, sanat, edebiyat, spor, siyaset vb. dünyasının tanınmış ve ünlülerinin portrelerinin karikatür çizimleri için sık aralıklarla yarışma düzenleyen sitede, bu yarışmalar sonucu bir de, "kazananlar ligi" oluşturulmuş. 
Şu ana dek 136 kişinin girebildiği bu ligde Türkiye'yi temsil eden Armağan YÜKSEL, 1 altın, 2 gümüş ve 6 bronz toplam 9 ödülle 22. sırada yer alıyor. Ligin birinci sırasında İngiltere'den Euan MACTAVISH adlı çizer toplam 57 ödülle (15 altın, 21 gümüş, 21 bronz) bulunuyor.
Sayfanın Türkiye'den diğer üyeleri şunlar: Ahmet AYKIN, Mehmet Ali GÜNEŞ, Menekşe ÇAM, Rıfat KÜÇÜKŞAHİN, Serkan UTLU, Şahan NOYAN ve Tamay DOĞDU.
Bağlantılar:
İlgili Haber:
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/11/bir-portre-calsmasnn-eskiz-asamas.html
Kaynak: http://www.wittygraphy.com/contest/1000211/benedict-cumberbatch
Web: http://www.wittygraphy.com/
Armağan YÜKSEL Portre Çalışmalaları
http://www.wittygraphy.com/armoni
Video:
https://www.facebook.com/armaganyuksel/videos/vb.709078282/10154370521228283/?type=2&theater
Facebook: https://www.facebook.com/armaganyuksel


Birincilik:
Armağan YÜKSEL
Türkiye


İkincilik:
Jose Rodriguez MOTA
Venezuela


Üçüncülük:
John "Ambo" HENSON
Filipinler