Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

26.10.2016

"Ödüllü Zeytin Karikatürleri" Sergisi 2007 – 2016" Bulgaristan’da Açıldı


6 Ekim 2016'da açılan sergi, Kasım ayı sonuna kadar açık kalacak..
Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği (FECO – CYPRUS) tarafından 6 yıldır geleneksel olarak düzenlenen, "Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması"nda
ödül kazanan karikatürler, Bulgaristan’ın Gabrovo şehrindeki, dünya’nın en önemli karikatür ve mizah kurumlarından biri olan “Uluslararası Mizah ve Hiciv Müzesi”nde sergileniyor.

“Ödüllü Zeytin Karikatürleri 2007 – 2016 Misafir Sergisi” isimli etkinlik, 6 Ekim 2016 tarihinde onurlandırıcı bir tören ile başladı. 

Margarita DOROVSKA

Açılış töreninde, Gabrovo Liana Dans Okulu öğrencilerinin çağdaş bale dans gösterisi ile Bulgar Halk Dansları sergilenirken; Gabrovo Çocuklar Korosu’nun bir gösterisi yer aldı. 
Açılış töreninde ayrıca, “Uluslararası Mizah ve Hiciv Müzesi” Müdüresi Margarita

DOROVSKA ile FECO – BULGARIA Başkanı ve karikatürcü Ivailo TSVETKOV sergi hakkında birer konuşma yaptılar. 

Serginin açılışına kalabalık izleyici grubu ile Bulgaristan’ın çeşitli şehirlerinde yaşayan dünyaca ünlü karikatür sanatçıları katıldı.

Toplam 100 karikatürün yer aldığı, “Ödüllü Zeytin Karikatürleri 2007 – 2016 Misafir Sergisi”nin Kasım ayı sonuna kadar açık kalacağı öğrenildi.


Ivailo TSVETKOV

Grzegorz SZUMOVSKY
Polonya
(Altın Zeytin Ödülü)


Myung LAE
Güney Kore
(Gümüş Zeytin Ödülü)

Konstantin KAZANCHEV
Ukrayna


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.