Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Nasreddin Hoca Sergisi Ukrayna'da Açıldı

"Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması"na gelen "Nasreddin Hoca" figürlerinden ve ödüllü karikatürlerden oluşan 110 çalışma, Ukrayna'da sergileniyor..Karikatürcüler Derneği'nce her yıl geleneksel düzenlenen dünyanın önemli, güvenilir ve prestijli karikatür yarışmalarından biri olan "Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması"na gelen "Nasreddin Hoca" figürlerinden ve ödüllü karikatürlerden oluşan 110 çalışma, Ukrayna'da sergileniyor.

20 Ekim 2016'da "Poltava Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi"ndeki sergi açılışını müze müdürü Olga KURÇAKOVA yaptı. Diğer konuşmacılar ise Metin PEKER, Vladimir KAZANEVSKI, Mihaylo ŞLAFER (karikatürcü, Poltava karikatür yarışması düzenleyicisi).

21 Ekim 2016 tarihinde Poltava Resim ve Güzel Sanatlar Müzesi'nde Poltava'lı ögrencilerle söyleşi ve workshop düzenlendi.

23 Ekim 2016 tarihinde ise Kiev'de Ukraynalı önemli yazar ve ressam "Taras ŞEVÇENKO Müzesi"nde, Ukraynalı karikatürcülerle ödül töreni, tanışma ve sohbet gerçekleştirildi.


Ukraynalı karikatür sanatçılarından Vladimir KAZANEVSKI ,Oleg KUSTOVSKIY, Sergey RYABAKON, Olena TSURANOVA, Viktor KUDIN ve Viktor HOLUB'a Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür yarışmalarında kazandıkları 21 adet ödül plaketi takdim edildi.

Ukrayna'daki bu etkinliğe Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER, Karikatürcüler Derneği Sekreter Üyesi Mahmut AKGÜN, dernek üyeleri Erdoğan BAŞOL, Muhittin KÖROĞLU, İbrahim TUNCAY ve Murat ÖZMENEK katıldı.

İlgili Haberler:
http://karikaturculerdernegi.com/2016/10/nasreddin-hoca-ukraynada-2/
http://www.radiosvoboda.org/a/28067679.html
http://www.cwn-news.com/exhibition/3167-istanbul-cartoonists-association-s-in-ukraine,2016


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.