7.10.2016

Murat KÜRÜZ'ün Animasyon Filmi Vizyonda

"Canım Kardeşim Benim" Warner Bros dağıtımıyla Portakal Animasyon tarafından bugün vizyona girdi..

Murat KÜRÜZ

Karikatürcü Murat KÜRÜZ'ün yönettiği "Canım Kardeşim Benim" animasyon filmi, Warner Bros dağıtımıyla Portakal Animasyon tarafından bugün (7 Ekim) vizyona girdi.

Portakal Filmcilik ve TRT Çocuk  kanalının ortak yapımı olan, marka haline gelmiş "Canım  Kardeşim" televizyon çizgi dizisi, 90 dakikalık 3D animasyon sinema filmi formatında sevenleriyle buluşuyor.
"Canım Kardeşim Benim" 3D animasyon sinema filmi 07 Ekim 2016 günü ülkemizin tüm sinemalarında  200 kopya ile vizyona  girecektir. Filmin Dağıtımı Warner Bros ( WB ) tarafından  gerçekleştirilecek olup, filmin ikincisinin tarihi 23 Nisan 2017 olarak belirlenmiştir.

Filmin Konusu:
Murat KÜRÜZ'ün yazıp yönettiği "Canım Kardeşim", küçük sinemaseverlere hitap eden yerli bir animasyon. Mine ve Müge aralarında üç yaş fark olan kız kardeşlerdir. Birbirleriyle sürekli rekabet halindeki bu iki kardeş, bir gün ormanda sevimli uzaylılarla karşılaşır ve macera başlarCanım Kardeşim ailesi Galip Bey'in önerisi üzerine orman evinde tatil yapmaya giderler. 

Mine, Müge ve Mete ormanda eğlenirken Mete ortadan kaybolur. 


Ormana komik uzay araçları ile gelen iki uzaylı KOF ve TOSTOS bulurlar. Mete dereye kapılıp büyük tehlike atlatırken TOSTOS sayesinde derenin sularına kapılmaktan kurtulur. Bunu gören Mine ve Müge hemen iki sevimli uzaylı ile arkadaş olurlar.


Uzaylıların amacı bir Türk ailesini tanımak onların sosyal yaşamlarına ait bilgiler edinmektir. Mine ve Müge uzaylılar ile babaları Galip Bey ve anneleri Lale hanımı tanıştırmaya söz verdiler.


Mine ve Müge eve döndüklerinde Galip Bey'e uzaylılar ile ilgili sorular sorup, uzaylılar ile ilgili görüşlerini öğrenmeye çalışırlar. Galip Bey "Uzaylı var mı yok mu bilmem ama uzaylıların işi gücü yok da buralara mı gelecekler" deyip fikrini açıklar. Çocuklar aileleri ile uzaylı dostlarının tanışması hatta dost olmaları için her fırsatı denerler.


Çocukların sevdikleri kahramanlarla birlikte heyecanlı bir yolculuğa çıkacakları bu sinema filminde tüm çocuklar ve ailelerini eğlenceli saatler yaşayacaklar.

"Canım Kardeşim Benim"- Fragman / Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=3hv8eFn2wFU
Warner Bros /Vikipedi-TR:
https://tr.wikipedia.org/wiki/Warner_Bros
Warner Bros /Vikipedi-EN:
https://en.wikipedia.org/wiki/Warner_BrosVideo:
Animasyon Filmi