Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

26.10.2016

Kuş Cenneti Karikatürleri Foça'da Ödüllendirildi

Geleneksel karikatür yarışmasının 7. sergi açılışı ve ödül töreni Foça'da gerçekleşti..
İzmir Kuş Cenneti'nin doğal yaşamın korunmasında dünya üzerindeki en önemli bölgelerden birisi olduğunu gözler önüne sermek için düzenlenen geleneksel karikatür yarışmasının 7. sergi açılışı ve ödül töreni Foça’da gerçekleşti.

Yarışmaya katılan 152 kişi ve 206 eser arasında; 
Birincilik Ödülü: Faruk SOYARAT
İkincilik Ödülü: Fırat SARAÇ
Üçüncülük Ödülü: Hasan CEYLAN

1. Mansiyon Ödülü: Beste DEREBEK
2. Mansiyon Ödülü: Ceyhun ÇUBUKÇU
3. Mansiyon Ödülü: Kağan KUZU - Fahri TOZCUER’e takdim edildi.

Konuşmasında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kuş Cenneti Birliği’nin çevre ve doğayı koruma adına değerli çalışmalar gerçekleştirdiğinin altını çizen Foça Belediye Başkanı Gökhan DEMİRAĞ7. Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye giren sanatçıları tebrik etti. 

DEMİRAĞ; "Karikatür, zekânın en çarpıcı sanat ürünüdür. Mizah, yaşamı düşündürücü şekilde anlatan en önemli ifadedir. 

Bu yarışmada, Karikatüristlerimiz ‘Kuş ve Doğa Sergisi’ni, düşündüren ve gülümseten çizgilerle ifade etti. Yarışmaya katılan herkese ve değerli jüri üyelerimize çok teşekkür ediyor, yaşamımızdan mizahın çıkmamasını diliyorum.

Foça tabi ki çok özel bir yer. Türkiye’deki 16 Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden 1 tanesiyiz. Bizim de bölgemizde Akdeniz Foklarımız ve çok önemli türde Kuşlarımız yaşıyor. 

Böyle güzel ve değerli bir coğrafyada yaşadığımız için şanslı olduğumuzu düşünüyorum ve Foça’mızın her zaman sanata, kültüre, doğaya yüreğinin açık olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.

Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Foça Kaymakamı Niyazi ULUGÖLGE, Foça Belediye Başkanı Gökhan DEMİRAĞ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Yıldız DEVRAN, Ege Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Yusuf Ali KARAMAN, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet SIKI, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Müdürü Dr. Tamer SEYİS, Seyrek eski Belediye Başkanı ve eski İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Nurgül UÇAR, İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği’nden Okyay BULUT, Karikatür Sanatçıları; Halit Şekerci, Eray Özbek, Saadet Demir Yalçın, Cemalettin Güzeloğlu, Mustafa Yıldız, Murteza ALBAYRAK, Foça Belediyesi Meclis Üyeleri, protokol üyeleri, jüri üyeleri, sanatçılar, sanatseverler ve Foçalılar katıldı.

Sergilenmeye değer görülen karikatürler 1 hafta süresince Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.