Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

11.09.2016

Tonho OLIVEIRA.. "Kuyruklu a" Grafikleri

Kuyruklu "a" üzerine grafik illüstrasyon çizimleri. Tonho OLIVEIRA, Brezilya..
@ ya da okunuşu ile kuyruklu a, bir İnternet simgesi, Türkçe'de "kuyruklu a" olarak adlandırılır ve "et" olarak telaffuz edilir. İnternetle beraber günümüzün en çok kullanılan sembollerden biridir.

1674'de İsveç mahkemesi ile "magistrate" arasındaki bir protokolde Fransızca'daki "à" sesini veren harfin yerine "@" işaretinin kullanıldığı görülmektedir.

Bu işaret klavyede Q tuşu (F klavyede F tuşu) ve ALT GR veya ctrl ve alt tuşlarına birlikte basılarak ya da ALT tuşuna basılı tutularak nümerik klavyeden 64 rakamı girilerek yazılır. En yaygın kullanıldığı yer e-posta adresleridir, kullanıcı ve elektronik postanın gideceği posta sunucusunun adlarının birbirinden ayrılmasına yarar. (Alıntı: Wikipedi.org)

Brezilyalı sanatçı Tonho OLIVEIRA'nın "Özel a" ya da "Güzel a" olarak da adlandırılan çizimlerinden bir kaç grafik illüstrasyon örneği..

Tonho OLIVEIRA Bağlantı Adresleri:
https://www.facebook.com/tonho.oliveira
http://6vqcoisa.blogspot.com
http://po--etica.blogspot.com
http://carikaturarte.blogspot.com
http://arquitetonho.blogspot.com
http://inter-in-ventar.blogspot.com.br/

Kuyruklu a / Vikipedi:

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kuyruklu_a
Kuyruklu a İşaretinin Öyküsü:
http://www.eba.gov.tr/ses/dinle/0a05e409bf8bf0db64786835fc7544a19568cbc35c008CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.