Portre Karikatür Şenliği Gerçekleşti

Portre karikatür şenliğinde yüzler gülüyor. Şenlikte, 9 karikatürist gün boyu farklı yaş gruplarının portre karikatürlerini çizdi..Bayraklı Belediyesi Sevgi Yolu'nda portre karikatür şenliği düzenledi. Şenlikte, 9 karikatürist gün boyu farklı yaş gruplarının portre karikatürlerini çizdi, ortaya oldukça renkli görüntüler çıktı. Çizimleri görenlerin şaşkınlığı ve mutluluğu yüzlerine yansıdı.

Bayraklı Sevgi Yolu ilk kez portre karikatür şenliğine ev sahipliği yaptı. İzmirli çizer Mustafa YILDIZ’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen şenlikte karikatüristler Lütfü ÇAKIN, Halit KURTULMUŞ AYTOSLU, Mehmet Ali GÜNEŞ, Bilal AKAY, Hüseyin ESEN, Menekşe ÇAM, Burak AKERDEM, Ozan ÇAVDAR ve Turan İYİGÜN sabah saatlerinde Sevgi Yolu'nda kendileri için kurulan şövalelerde yerlerini aldı. 

Vatandaşlar da portre çizimi yapan karikatüristlere büyük ilgi gösterdi. Çocuklarını yanlarına alan aileler soluğu karikatüristlerin karşısında aldı. Karikatürleri portre olarak çizen karikatüristler çizimlerini suluboya, kara kalem ve pastelle gerçekleştirdi.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KARABAĞ, herkesin bu günlerde gülmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Zor bir süreçten geçiyoruz. Yaşadığımız kötü olaylar hepimizi olumsuz etkiliyor. Hayata biraz gülerek bakmak gerekiyor ama bu maalesef mümkün olmuyor. Karikatüristlerimiz, kısa süreliğine de olsa çizimleri ile yüzleri güldürmeyi başardı” dedi. (Haber: Mustafa YILDIZ)