Otomobilsiz Kent Keyfi

'Avrupa Hareketlilik Haftası' kapsamında Otomobilsiz Kent Günü düzenlendi..

İzmirliler, “Otomobilsiz Kentler Günü” çerçevesinde motorlu taşıt trafiğine kapatılan Plevne Bulvarı’nda keyifli bir gün yaşadı. Yayalar ve bisikletlilerin özgürce hareket ettiği caddede birbirinden renkli etkinlikler düzenlendi.

Mustafa YILDIZ, 
İlker NAZCAN
Türkiye’den sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katıldığı “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında Otomobilsiz Kent Günü düzenlendi. Plevne Bulvarı, bir günlüğüne motorlu taşıt trafiğine kapatıldı. 

Karbon salınımının azaltılması ve insan sağlığı konularına dikkat çekilmesi amacıyla otomobillerden arındırılan cadde, bisiklet turları, dans ve müzik gösterileriyle şenlendi. 

Gündoğdu Meydanı’ndan Lozan Meydanı’na kadar olan Plevne Bulvarı’nda motor ve korna sesleri yerine İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun ezgileri yükseldi.

İzmir Karikatürcüler Platformu her yıl olduğu gibi karikatür sergisi ve karikatür atölyesi ile bu etkinlikte yerini aldı. Mustafa YILDIZ ve İlker NAZCAN gün boyu mizah severler ile buluştu. Karikatür ile merak edilenleri yanıtladı. Bayraklı Mizah Dergisi ve karikatür albümleri hediye edildi.