Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

'Hunili Kral' Raflarda

Ahmet Zeki YEŞİL'den Yeni Kitap..

İzmirli mizah yazarı Ahmet Zeki YEŞİL’in yeni kitabı ‘Hunili Kral’ bayram sonrası raflardaki yerini aldı. 

Kitap, YEŞİL’in, edebiyat/sanat ve mizah dergilerinde yayımlanan kara mizah öykülerinden oluşuyor. Mühür Kitaplığı tarafından basıma hazırlanan kitabın kapak karikatürü ise, karikatürcü ve grafik tasarım sanatçısı Aziz YAVUZDOĞAN’a ait. Kitapta yer alan öyküler sadece güldürmüyor; aynı zamanda düşündürüyor, sorgulatıyor.


YEŞİL, yaptığı açıklamada “Mizah, haksızlığa bir tepkidir ve temelinde hoşgörü olmalıdır. 

Mizah susarsa, bir halkın eli kolu bağlanır. Son dönemde çabuk tüketilen, argolu ve küfürlü bir mizah anlayışı yaygınlaştı. 

Buna mizah demek zor. Ancak okuyucuya doğru ve güzel olanı verdiğinizde ‘Hayır’ demiyor. 
Kitabı okurken,  mizahın iyileştirici gücünü hissedeceksiniz” şeklinde konuştu.

YEŞİL’in bir şiir kitabının dışında “Memleket-İ Harika”, “Senkronu Kaçmış Gülüşler” ve şimdi “Hunili Kral” olmak üzere dört kitabı bulunuyor. (Haber: Mustafa YILDIZ)

Cartoon Colors Yeni Facebook Adresi:
https://www.facebook.com/CartoonColors-1767730380150603/

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.