Amasya Belediyesi 8. Uluslararası Karikatür Yarışması, Amasya, Türkiye

🔴Yarışma ulusal ve uluslararası ölçekte düzenlenmiş olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır. Genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren, siyasi amaca hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren karikatürler..

Amasya Belediyesi 8. Uluslararası Karikatür Yarışması, Amasya, Türkiye..


Amasya / TÜRKİYE
11 Nisan 2017
(P)

Amasya Belediyesi 8. Uluslararası Karikatür Yarışması Şartnamesi
BİRİNCİ BÖLÜM
Konu: Serbest
2017 yılı yarışmamızda konu SERBEST olarak belirlenmiştir. 
Karikatüristler çizgiyle anlatırlar dünyayı, yaşamı. Sayfalar dolusu yazılacak olan şeyi bir iki çizgiyle anlatmanın ustalığını yaşarlar. Çizgileri yaşamı anlattığı gibi çağına da tanıklık eder. Tüm eli kalem tutan, çizgisine güvenenleri yarışmamıza davet ediyoruz. Bu yıl çizgilerinizi, konuyu sınırlamadık. Serbest konulu karikatürlerinizi bekliyoruz. Başarılar diliyoruz…

Son Katılım Tarihi: 11 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadardır. 

Yarışmaya Katılacaklarda Aranacak Şartlar:
1. Yarışma ulusal ve uluslararası ölçekte düzenlenmiş olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.
2. Genel ahlak kurallarına uymayan, hakaret içeren, siyasi amaca hizmet eden, sakıncalı ve zararlı ifadeler içeren karikatürler yarışma dışı kalacaktır.
3. Seçici kurul üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.

İKİNCİ BÖLÜM

Yarışmaya Katılacak Karikatürlerde Aranacak Nitelikler:
1. Çizim tekniği serbesttir. Karikatürler bilgisayar çıktısı olarak gönderilecekse orijinal imzalı (ıslak imza) olması gerekmektedir.
2. Karikatür boyutları en az A4 ( 21 x 29.7 cm ) en fazla A3 ( 29.7 x 42 cm ) olmalı ve herhangi bir zemine yapıştırılmamalıdır.
3. Gönderilecek karikatürler daha önce hiçbir ulusal ve uluslararası yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu bildiği karikatürler değerlendirilmeyecektir. Her türlü olası tartışmalar, çalıntı ve benzer iddiaların sorumlusu katılımcı olacaktır.

4. Yarışmacılar karikatürleriyle birlikte kimlik bilgilerini içeren (Ek-1) formunu ve kısaca özgeçmişlerinden bahsedeceği (Ek-2) formunu doldurularak göndermelidir. 

5. Yarışmacılar en fazla beş (5) adet karikatür gönderebilirler.

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

Eserlerin Teslimi:
1. Her bir eserin arka yüzünde katılımcıların bilgileri yer almalıdır. ( Adı, Soyadı, Adresi, Telefon, TC Kimlik No ve E-posta bilgileri). Bu bilgileri içermeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

2. 18 yaş altı genç katılımcılar için özendirme ödülleri verilecektir. Genç katılımcıların başvurularına nüfus cüzdanı fotokopisi eklemeleri gerekmektedir.

3. Katılımcılar eserlerini yalnızca Belediyemizin belirlemiş olduğu adrese göndereceklerdir. Bu adrese gönderilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Eserin gönderileceği zarfın üzerine ’’Amasya Belediyesi 8. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ yazısı ile sanatçının adı ve soyadı yazılarak, eserle birlikte, belirtilen adrese 11 Nisan 2017 Salı tarihine kadar gönderilmelidir.

5. Amasya Belediyesi'nin şartnamenin İletişim bölümünde bulunan adresine; posta-kargo ile gönderileceği gibi elden tutanak karşılığı teslim edilebilir. Postadaki gecikmeler için Amasya Belediyesi sorumlu tutulamaz. Posta ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi için son gün; evrakın postaya verildiği değil, Belediye’ye intikal tarihi olarak kabul edilecektir.

6. Karikatürlerin hasar görmemesi, kesinlikle katlanmaması gerekmektedir. Şartnameye uygun olarak; kargo, iadeli taahhütlü posta veya elden ulaştırılmalıdır.

Ödüller:
Birincilik Ödülü          : 5.000 TL
İkincilik Ödülü          : 3.500 TL
Üçüncülük Ödülü          : 2.500 TL
Mansiyon (3 Adet)          :  1000 TL
Mansiyon-18 Yaş altı (3 Adet)*    :    750 TL

*Mansiyonların 3 tanesi 18 Yaş altı Genç çizerlere özendirme ödülü olarak verilecektir. 

Seçici Kurul:
• Osman AKBAŞ, (Amasya Belediyesi Başkan Yardımcısı )
• Savaş ÜNLÜ, (Jüri Koordinatör -Mizah Yazarı)
• Şevket YALAZ, (Karikatürcü)
• A.Kadir USLU, (Karikatürcü)                                            
• Mehmet SELÇUK, (Karikatürcü, Temsilci)
• Altan ÖZESKİCİ, (Karikatürcü)  
• Yusuf KOT, (Karikatürcü- Karikatürcüler Derneği Denizli Temsilciliği)

Yarışma Takvimi:                     
1. 11 Nisan 2017 Salı günü mesai bitimine kadardır.
2. Jüri değerlendirme toplantısı 22 Nisan 2017 Cumartesi günü yapılacaktır.
3. Yarışma sonuçları 24 Nisan 2017 Pazartesi tarihinde açıklanacaktır.
4. Ödül töreni Amasya Belediyesi'nin belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır.

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM

Son Hükümler:
1. Seçici kurul üyelerine, verilecek ücret, (konaklama ve ulaşım dâhil) Net 1.250 TL dir. ( Bu ücret Belediye temsilcisi olarak seçici kurulda bulunan Başkan Yardımcısına verilmez. )

2. Ödül törenine katılmak isteyen seçici kurul üyelerinin Ulaşım ve konaklama bedeli Amasya Belediyesi tarafından karşılanacaktır.

3. Yarışma jürisinin sergilenmeye değer bulduğu karikatürler, Amasya Belediyesi’nin belirleyeceği tarih, saat ve yerde sergilenecektir.

4. Amasya dışında oturan ve yarışmada ödül kazanan katılımcıların şahsına ait ulaşım (otobüs), konaklama ve ağırlama masrafları Amasya Belediyesi tarafından karşılanacaktır. (Yarışmacıların beraberinde getirecekleri misafirlerin masrafları kendilerine ait olacaktır.) Ödül kazandığı halde törene katılamayanların ödülleri yarışmacıların adreslerine gönderilecektir.

5. Yurtdışından katılmış ödül kazanan yarışmacılarımızın sadece yurt içi yol ve konaklama ücretleri karşılanacaktır.

6. Para ödülü kazanan yarışmacıların ödüllerini almaya gelmedikleri takdirde tarafımıza ulaştırdıkları banka IBAN numarasına havale yapılacaktır. Hak sahibinin IBAN numarasını bildirmemesi durumunda ödül bedeli, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yılın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz. (Gönderim bedelleri yarışmacılara ödenen net ücret üzerinden kesilecektir.)

7. 18 yaş altı ödül kazanan katılımcılarımızın ve velisi olan bir kişinin konaklama ve ulaşım masrafları karşılanacaktır. 

8. Ulaşım masrafları için otobüs bileti gidiş-dönüş olarak Resmi rayiç bedeller dikkate alınarak hesaplanır.

9. Katılımcı ödül alsın veya almasın karikatürlerin her türlü kullanım haklarından Amasya Belediyesi de faydalanır.

10. Yarışmaya gönderilen karikatürler geri gönderilmeyecektir. Dereceye giren veya girmeyen karikatürler Amasya Belediyesi tarafından kültürel amaçlı kullanılabilecek veya yayınlanabilecektir.

11. Yarışmaya gönderilen karikatürler içerisinden, jüri tarafından seçilen ve sergilenmeye değer görülen eserler Amasya Belediyesi’nce düzenlenecek olan bir albümde toplanacaktır. Bu albümler yalnızca yarışmada dereceye giren ve düzenlenen albümde eseri yayınlanan katılımcılara gönderilecektir.  

12. Çalışmalarını yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.
SANATÇILARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ.

İletişim:
Yarışma Koordinatör : Yasin Emre ŞAHİN
Tel : 0 358 212 01 27( Dış Hat )
Santral         : 0 358 212 01 28 Dahili: 314 

Adres
Amasya Belediyesi 
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 
55 Evler Mah.
Mehmet Varinli Cad.
Amasya Belediyesi Kültür Merkezi Binası
No: 95-101
05100/ AMASYA

E-Posta : yarisma@amasya.bel.tr
Web : www.amasya.bel.tr 
---------------
Websayfası >>
Şartname >>
Kaynak >>

(EK-1)

Amasya Belediyesi Karikatür Yarışması Katılım Formu


Katılım FORMU