Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.08.2016

Yarışma Albümü Çıkıyor

Önümüzdeki ay dağıtımı yapılacak albüm 96 sayfadan oluşuyor..Bu yıl ikincisi düzenlenen Bayraklı Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması'nın ilki olan “Serbest” konulu yarışmanın albümü hazırlandı. 

Önümüzdeki ay dağıtımı yapılacak albüm 96 sayfadan oluşuyor. Tamamı renkli olan, 20x20 boyutundaki albümde ödüllü karikatürler ve sergilemeye değer karikatürlerin yanı sıra genç çizerlerin eserleri de yer alıyor.

Geçen yılki karikatür yarışmasında Mehmet KAHRAMAN birinci, Serdar GÜNBİLEN ikinci, Bayram BAĞCI üçüncü olmuştu. Mehmet Saim BİLGE, Kaan SAATÇİ ve Oğuz GÜREL Mansiyon ödüllerine değer bulunmuştu. 18 yaş altı teşvik ödüllerini Şamil BENAR, Kerem YÖRÜK ve Melek SAİN kazanmıştı.

Son katılma tarihi 31 Ekim 2016 olan ikinci yarışmanın konusu ise “Hayvan Sevgisi”. Ayrıca Deve Güreşleri konusunda gönderilecek karikatürler ayrı değerlendirilecek. Bu karikatürlerin sergisi belediyenin geleneksel düzenlediği deve güreşleri alanında sergilenecek.CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.