Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

3.08.2016

Rio 2016 Yaz Olimpiyatları

Rio 2016 Olimpiyat karikatürleri..
Bu oyunlar Güney Amerika kıtasında yapılan ilk Olimpiyat Oyunları özelliğini de taşımaktadır..


Bu oyunlar Güney Amerika kıtasında yapılan ilk Olimpiyat Oyunları özelliğini de taşımaktadır..

2016 Yaz Olimpiyatları 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya'nın ikinci en büyük kenti olan Rio de Janeiro'da düzenlenecek.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin 2 Ekim 2009'da Danimarka'nın Kopenhag kentindeki 121. toplantısında yapılan oylamalarda Rio de Janeiro kenti 31. olimpiyat oyunlarını düzenleme hakkını elde etmiştir.


Müsabakaların bir çoğunluğu Barra da Tijuca merkezli tesislerde düzenlenecektir. Copacabana, Deodoro ve Maracanã bölgelerinde de bazı müsabakalar gerçekleşecektir. Bu oyunlar Güney Amerika kıtasında yapılan ilk Olimpiyat Oyunları özelliğini de taşımaktadır.

17 gün sürecek olimpiyatlarda 206 ülkeden, 10 bin 500 sporcu yarışacak. 42 farklı spor dalında yapılacak 306 yarışma için 7.5 milyon bilet satışa çıkarıldı.

ZIKA VİRÜSÜ TEHLİKESİ
Olimpiyatlarla ilgili en çok konuşulan konu, Zika Virüsü tehlikesi. Sivrisinekler yoluyla bulaşan virüsün şu ana kadar bir aşısı mevcut değil, iyileşmesi konusunda da herhangi bir kesin ilaç yok. Özellikle batılı ülkelerin Olimpiyat Komiteleri uzun kollu gömlek veya t-shirtler, formalar ve uzun pantolonlar giyilmesini tavsiye ederken, hem giysiler üzerine hemde vücudunun açık kalan yerlerine sürülecek spreyler ve kremler tavsiye ediyorlar.
Brezilyalı yetkililer her türlü önlemin alındığını ve tehlikeden söz edilemeyeceğini belirtiyorlar.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise, aylar öncesinden Rio'da yapılacak olan olimpiyat oyunlarının, Zika virüsü saldıgını nedeniyle ertelenmesi yönündeki çağrıları reddetmişti.
2016 Yaz Olimpiyatları / Vikipedi:
https://tr.wikipedia.org/wiki/2016_Yaz_Olimpiyatlar%C4%B1

(İsim Listesi Sayfa Sonundadır..)
---


   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

***

İsimler:
Agim KRASNIQI
Antonio Rodriguez GARCIA - Meksika
Boris ERENBURG
Carlos AMORIM - Brezilya
Carlos LATUFF - Brezilya
Clement
Eric PETER - Hollanda
Harm BENGEN
J. Bosco AZEVEDO - Brezilya
Jorge Restrepo H - Kolombiya
Makhmud ESHONKULOV - Özbekistan
Maria Grazia QUARANTA
Mohammad SABAANEH - Filistin
Muammer KOTBAŞ - Türkiye
Paolo LOMBARDI - İtalya
Sergey ELKIN
Silvan WEGMANN - İsviçre
Silvano MELLO , Brezilya
Tjeerd ROYAARDS - Hollanda
Tonho OLIVEIRA - Brezilya
Triana C.
---

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.