Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

8.07.2016

57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri

57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri, geçmiş yıllara göre daha sönük geçiyor..
"57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri" başladı. 5-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliklerin açılışında, Nasreddin Hoca Meydanı Türbe Önü Akşehir Deresi'nde maya çalma töreni düzenlendi.
Ardından Amerika Özbek Grubu, Bulgaristan Dans Grubu ile Harmanfolk Gençlik ve Spor Kulübü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekipleri, Akşehir Cumhuriyet Meydanı'nda gösterilerini sundular.

Bu yılki törenlere; Konya Valisi Yakup CANBOLAT, Konya Milletvekili Mustafa BALOĞLU, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM, Akşehir Kaymakamı Yalçın SEZGİN, Akşehir Belediye Başkanı Salih AKKAYA, İl Emniyet Müdürü Mevlüt DEMİR, Temsili Nasreddin Hoca Hüseyin GONCAGÜL ve Akşehirli'ler katıldı.

Şenlikler bünyesinde; geçen yıl düzenlenmiş olan "35. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması"nın sergisi, Akşehir Kültür Merkezi'nde açıldı. Aynı yılın yarışmasında " Akşehir belediyesi ve Nasreddin Hoca Özel Ödüülü"nü kazanmış olan İranlı karikatürcü Farzane VAZIRITABAR, davetli olarak geldiği Akşehir'de söz konusu ödülü kendisine takdim edildi.
Şenliklerin ikinci gününde; karikatürcüler Murat ÖZMENEK, Mehmet Saim BİLGE ve Muammer KOTBAŞ, çocuklarla atölye çalışması yaptılar.
1959 yılında başlatılan “Nasreddin Hoca Şenliği”, Türkiye'de en uzun soluklu şenlik olma özelliğine sahip. 


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.